Kuidas töötab võtmevaba rattalukk? Mis on selle sees ja mis paneb selles olevad süsteemid tööle?

Noor reporter uurib nutikat rattalukku

Nendele ja teistele elektroonikaga seotud küsimustele otsis vastuseid ERRi saate NOVA noor reporter Krakuli sardsüsteemide insenerilt Kaarel Koppelilt.

Kaarel õppis Tallinna Tehnikaülikoolis elektroonika ja telekommunikatsiooni bakalaureuseõppes. ja töötab Krakulis sardsüsteemide insenerina.

Kui Kaarlil keskkool läbi sai ja oli aeg sisseastumisavaldusi saata, siis ei olnud tal õrna aimugi, mida õppida. Elektroonika ja telekommunikatsiooni eriala kirjeldus ja see, mis väljundeid eriala lubas, tundus väga huvitav. "Olen lapsest saati elektroonilisi asju uurinud ja parandanud. Ma olin selline laps, et kui sain uue puldiauto, siis kruvisin selle esimese asjana lahti, et vaadata, mis seal sees on ja mis ta liikuma paneb," rääkis Kaarel.

Kaarlit huvitas väiksema väga ka see, et kuidas selline maagiline kast nagu “raadio” töötab ja kuidas on võimalik, et keegi kuskil kaugel räägib ja ta kuulen teda oma kodus. "Ega asju lahti kruvides tihti aru ei saanud, et mis seal täpsemalt sees toimub ja see soov aru saada vaikselt viiski elektroonika õpinguteni. Otsustasin selles valdkonnas oma teadmisi laiendada. Ma ei kahetse, et seda õppima läksin," rääkis Kaarel.

Kui ka sina soovid teada, mis on nutikate süsteemide sees ja kuidas neid ise ükspäev leiutama hakata, siis uuri lähemalt riistvara ja programmeerimise õppekava kohta.

Vaata videot SIIT