Tallinna Tehnikaülikool

Sulle ei piisa ainult äppide ja programmide kasutamisest, vaid tahaksid ise luua uusi programme, süsteeme ja leiutada lahendusi, mis võivad maailma muuta?

  • Riistvara arendajate ja programmeerijate järgi on Eestis suur nõudlus. Riistvara arenduse ja programmeerimise õppekava annab Sulle just need teadmised ja oskused, mille järele on Eesti IT-äris ja elektroonikatööstuses kõige suurem nõudlus. Ja mitte ainult - ka teistes riikides annab see haridus Sulle võimsa konkurentsieelise.

  • Oskad luua, muuta ja ohjata uusi tehnoogiaid. Infotehnoloogia muudab maailma kohati hämmastava kiirusega. Seda näeb nii uute telefonide, arvutite kui ka muude seadmete pealetulekust. Veelgi võimsamad muutused ootavad ees tänu robootikale koos tehismõistusega. Tehislik ja looduslik maailm kasvab paratamatult kokku ja Sinul on võimalus mängida olulist rolli, et ühiskond suudaks need tehnoloogiad omandada, luua, muuta ja ohjes hoida.

  • Ainus riistvara ja tarkvara ühendav IT õppekava TalTechis. TalTechi IT-teaduskonna bakalaureusekaval “Riistvara arendus ja programmeerimine” saab õppida nii riistvara ja riistvaralähedast programmeerimist kui ka tarkvara. Meilt saad universaalse ettevalmistuse ning oskuse näha suurt pilti, mõista detailideni füüsilisi seadmeid ja luua ise lahendusi, mis muudavad inimeste elu paremaks.

Unista julgelt ja mõtle suurelt!

Eriala sisu

Riistvara arenduse ja programmeerimise õppekava annab Sulle oskused planeerida, projekteerida, arendada ja hooldada arvutipõhiseid infotöötlus- ja elektroonikasüsteeme, juhtimis- ja kommunikatsioonisüsteeme ning vastavaid seadmeid.

Riistvara arenduse ja programmeerimise eriala annab Sulle teadmised nii riistvarast kui tarkvarast:

  • riistvara - elektroonika, arvutid, kommunikatsioonitehnoloogiad;
  • tarkvara - programmeerimine, operatsioonisüsteeemid.

Saad valida erialaga seotud aineid ka teistest õppekavadest, et liikuda oma unistuste suunas veelgi efektiivsemalt. Õppekavas on üld- ja erialaainete kõrval oluline koht praktilistel töödel. Tipptasemel tehnikaga varustatud laborites saab teoreetilisi teadmisi reaalselt järele proovida ja kinnistada. Kõik tudengid osalevad erialastes projektides, kus lahendatakse reaalseid ülesandeid, mille raames teeme koostööd erinevate valdkondlike ettevõtetega. Pärast lõpetamist saad enda oskuseid proovile panna nii riistvara-, elektroonika- kui tarkvaramaailmas.

Tutvu riistvara arenduse ja programmeerimise õppekava täisversiooniga
 

Miks õppida Riistvara arendust ja programmeerimist just TalTechis?

  1. TalTechi IT-teaduskonna õppekava ”Riistvara arendus ja programeerimine” on Eestis ainulaadne;
  2. Õppekava annab avara pilgu, oskuse näha ja luua arvutitel põhinevaid süsteeme terviklikult;
  3. Õppekava laob universaalse vundamendi neljas IT-võtmevaldkonnas: arvutipõhised süsteemid, automaatika, elektroonika, telekommunikatsiooni süsteemid.

Tulevik

Asjade internet ja tehisintellekt


Infotehnoloogia tähtsus ja osakaal kasvab lähitulevikus aina enam. Seadmed muutuvad keerulisemaks ja kompaktsemaks – üha olulisemaks saab täpsus. Paljusid töölõike, mida praegu tehakse inimkätega, teeb tulevikus õppimisvõimeline tehisintellekti süsteem. Üha rohkem seadmeid suhtlevad omavahel asjade interneti võrgus.

TalTechi riistvara arenduse ja programmeerimise haridus annab Sulle just sellise laiapõhjalise oskusteabe, mille baasil on võimalik intelligentseid elektroonilisi automaatsüsteeme projekteerida, spetsifitseerida või oskuslikult tellida. Aga miks mitte ka arendada uue põlvkonna nutikellasid, isesõitvaid masinaid või hoopis midagi, millest praegu veel mõeldagi ei osata?

Kas sobib mulle?

Sulle sobivad reaalained? Oled käinud robootika- või elektroonikaringis? Sind huvitab see, kuidas asjad töötavad? Suudad keskenduda keeruliste ülesannete lahendamisele? Tabad end vahel mõttelt, et miks keegi pole varem sellise idee peale tulnud?

Kui tahad luua ja leiutada lahendusi, mitte olla seadmete tavakasutaja, siis see eriala on just Sulle mõeldud! Tere tulemast!

Laeb infot...