Viimasel suvekuul lõid käed TalTech, TalTech Kuressaare kolledž ja Kuressaare Nooruse kool, eesmärgiga viia läbi ühine tehnoloogialaager 3.-6. klassi noortele. 17.-18. augustil toimus ühine laager, kus Kuressaare kolledži keskkonnaõppeainete lektor ja programmijuht Liina Tabri viis läbi ringmajanduse töötoa ning õppetöö assistent Virgo Tiidermann juhendas taastuvenergia õpituba.
Ringmajanduse töötoas jagati õpilastele nutikaid ideid majapidamises tekkivate jäätmete taaskasutuseks: plastikpudelist vormiti lindude söögimaja, purkidest meisterdati äädikakärbeste või herilaste püünised, klaaspudelitest said vaasid, plekkpurkidest küünlalaternad. Õpiti, millisel viisil eemaldada purkidelt silte ning kuidas kleepida nende asemele uusi etikette, kasutades selleks looduslikke vahendeid. Lisaks said töötoas osalejaid nippe, kuidas kemikaale kasutamata mustikased käed lihtsasti looduslike vahenditega puhtaks saada. Liina sõnul tasuks kõigil osteldes esmalt mõelda, kas me ikka kindlasti vajame taas üht uut toodet oma kodus või saaksime selle juba majapidamises leiduvatest asjadest meisterdada. Jäätmete vähendamine ja taaskasutus on kõigile jõukohane ja samas on see kõige lihtsam viis oma keskkonnajalajälje vähendamiseks.
Taastuvenergia õpitoas tutvusid laagris osalejad päikese-, tuule- ja vesinikutehnoloogia mudelitega, pannes ise kokku toimivaid makette. Kasutusel olid Eesti Teadusagentuuri teaduse populariseerimise konkursi raames soetatud Horizon taastuvenergia teadusõppe komplektid, mis võimaldavad paremini aru saada, mida jätkusuutlikum energiamajandus täna ja tulevikus tähendab. 4. klassi õpilase Rometi arvates oli taastuvenergia õpitoas väga põnev õppida tuuleenergiat: kuidas tuulikute labade kuju ja suurus mõjutavad tuulegeneraatori tööd. Samuti oli huvitav õppida päikesepaneelide põhimõtteid ja teada saada, kuidas mõõta valgusenergiat. Romet usub, et taastuvenergia kasutamine on väga oluline, sest maavarasid ei jagu lõputult.