Tallinna Tehnikaülikool korraldas LEAD projekti tutvustusürituse üliõpilastele ja VKEde omanikele.
Üritus toimus 9. juunil Tallinna Tehnikaülikooli (TalTech) linnaku innovatsiooni- ja ettevõtluskeskuses Mektory ja seda juhtis prof Wolfgang Gerstlberger ja toetas projekti spetsialist Tarmo Tuisk.
Tutvustati lõppenud Erasmus+ projekti eesmärki, struktuuri ja tulemusi. Kohale olid kutsutud ka pilootprojektis osalenud üliõpilased ja VKEde esindajad, kes jagasid oma kogemusi e-õppe ja silmast-silma kursuse pilootprojektidest (kokku 17 inimest).
Üldiselt olid nii üliõpilased kui ka VKEde juhid jagatud teabe eest tänulikud ning jagasid oma seisukohti seoses projekti materjalide ja õppemoodulite võimaliku kasutamisega. Osalejad tegid ettepaneku analüüsida turgu ja praeguseid tingimusi, samuti olemasolevaid konkurente, potentsiaalseid kasutajaid ja koostööpartnereid ELi tasandil iga osaleva ja huvitatud liikmesriigi puhul. See tagab tulemuste maksimaalse kasutamise mitmes Euroopa riigis ja eri sektorites. Eesmärki on võimalik saavutada ainult eduka ja pideva teadmussiirde kaudu personalispetsialistidele ning VKEde ja mikroettevõtete juhtidele, st projekti peamistele sihtrühmadele.
Osalejad tõid välja, et väiksemad ettevõtted peavad investeerima personalistrateegiatesse, et vältida mahajäämist ja säilitada konkurentsivõime. Projekti tulemused pakuvad võimalust parandada uute töötajate valiku protseduuride koolitust ja harida personalijuhte, kuidas suhelda, koolitada ja toetada ettevõtete praegust personali, et tagada nende areng ja heaolu.
LEAD (LEarning And Development project for Micro and Small Enterprises) projekti eesmärk oli töötada välja terviklik koolitusmaterjal ja juhend, mis toetab mikro- ja väikeettevõtete omanike/juhtide õppimis- ja arengule suunatud juhtimisviisi, suunates neid juhtima oma ettevõtte koolitus- ja arendustegevust, sealhulgas pädevusvajaduste väljaselgitamist ja töökohal toimuva õppe aktiivset toetamist.