Tallinna Tehnikaülikool

Rakendusfüüsika bakalaureuseõppe vilistlane Liisi Raudväli jagab oma kogemusi ja mõtteid rakendusfüüsika ja andmeteaduse magistriõppe kohta. Liisi räägib ka sellest, kuidas füüsika aitab maailma mõista ning kuidas rakendusfüüsika annab laia valiku karjäärivõimalusi lõpetajatele.

Palun räägi millist eriala sa õpid ja miks valisid just selle eriala?

Liisi Raudväli, rakendusfüüsika vilistlane
Liisi Raudväli, rakendusfüüsika vilistlane. Foto: erakogu

Alustan sügisel rakendusfüüsika ja andmeteaduse magistriõppes. Magistriõpe tundus loomulik jätk pärast bakalaureuseõpinguid rakendusfüüsikas, eriti kuna avatav õppekava on uus ja lisaks füüsikateadmiste laiendamisele on varasemast suurem rõhk pandud ka IT-alastele oskustele ja andmeteadusele, mis on tööturul väga nõutud oskused.

Füüsikat asusin juba bakas õppima peamiselt sellepärast, et reaalteadused on mulle alati meeldinud ja füüsika on selline äge ala, mis seletab seda, kuidas maailm meie ümber töötab. Samuti ei olnud ma päris kindel mida ma täpselt elus teha tahan ning rakendusfüüsika tundus turvaline valik. Et kui hiljem peaksin leidma endale mingi täpsema valdkonna, on lihtsam sinna üle minna.

Mis on olnud kõige põnevam teadmine, mida oled sel erialal õppides saanud?

Kõige põnevama teadmise asemel ma tooks välja kõige kasulikuma oskuse- probleemide lahendamise oskus. Füüsikaloengutes ei õpita lihtsalt valemeid ja mõisteid, vaid seda kuidas erinevate seoste läbi valemid on tuletatud. Läbi õpingute tekib vaikselt mõtteviis, kuidas leida lahendusi probleemidele, mis esmapilgul tunduvad lahendamatud või mille lahendamiseks on vaja oskusi, mis pole veel õpitud.

Kus ja kellena selle eriala lõpetajad töötavad?

Rakendusfüüsika üks suuremaid plusse ongi see, et peale lõpetamist ei olda piiratud kitsa ametivalikuga ning võimaluste ring on väga lai. Võib asuda tööle insenerina, analüütikuna või miks mitte ka teadlasena. Kõik sõltub sellest, mis endale rohkem huvi pakub.

Üks soovitus noorele, kes kaalub sellele erialale õppima tulemist?

Tulge julgelt! Julge pealehakkamine on juba pool võitu. Kõik loengutes räägitu on võimalik semestri jooksul selgeks õppida, peaasi et ise tahad ja püüad. Ning alati on võimalik õppejõududelt või ka vanemate kursuste üliõpilastelt abi küsida kui vaja.

Üks lõbus tõik, mida Sa enne sel erialal õppimist ei teadnud (või mingi äge lugu tegemistest õpingute ajal).

TalTech`is on väga äge tudengielu ning minu huvitavad lood on seotud tegemistega rahvusvahelises tudengiorganisatsioonis BEST. Üks elu lõpuni meelde jääv kogemus oli näiteks BESTi kaudu Hollandis, Delfti Tehnikaülikoolis toimunud tuuleenergeetika kursusel käimine. Kümne päeva jooksul sain osaleda selle ülikooli loengutes, külastada erinevaid Hollandi ettevõtteid ja tehaseid kus toodetakse tuuleturbiine ning tutvuda teiste tudengitega üle Euroopa. Olid väga intensiivsed ja lõbusad kümme päeva ning kursuse lõpuks saime üksteisega nii lähedasteks sõpradeks, et lahkumineku hetkel kõigil pisarad voolasid. Mõnede tuttavatega sellest kursusest olen siiamaani ühenduses. Ning muidugi oli omaette kogemus üksinda võõrasse riiki reisida, kus mitte kedagi ei tunne ja lihtsalt pead võõraid inimesi usaldama.

Kui sul on huvi rakendusfüüsika ja andmeteaduse vastu, tule õppima!
Vastuvõtt kestab kuni 4. juulini 2023 kella 12:00.
Rohkem infot leiad SIIN.

Laeb infot...