Tallinna Tehnikaülikool

Tehnikaülikool kutsub kõiki oma töötajaid, tudengeid ja vilistlasi 12. novembri taibutalgutele, et ühiselt edasi arendada ideid, mis aitaks tekitada ülikooliperes annetamisharjumusi.  

Koosloome üleskutse

Ideekorje raames laekus meile hulk ideid, millede ära tegemisel saaksid suurt kasu tänased ja tulevased tudengid, töötajad ja vilistlased. Kõik on oodatud liituma heade ideede meeskondadega, et koos erinevate oskuste ja kogemustega inimestega jõuda suurepäraste tulemuseni.  

Talgutel lahendatavad ideed osaliselt kattuvad, kuid ideede esitajad on niivõrd erineva taustaga, et taibutalgute raames võivad meeskonnad jõuda veelgi huvitavamate erinevate lahendusteni.  

Talgute päeval võetakse ette allolevad ideed: 

  • Taara kogumiskastid ülikoolis – taarat tekib palju tudengitel, lektoritel, töötajatel ja täna ei ole ülikooli linnakus kohta, et neid säästlikult utiliseerida. Idee on luua kohad ja süsteem, kuidas taarat koguda ja saadud raha suunata edasi mõnda tudengi- ja/või uurimisprojekti.  

  • Annetussein ülikoolile – projekti käigus luuakse ülikoolis "annetussein", mille kaudu saavad kõik ülikooli inimesed kiirelt ning lihtsalt annetada viipemaksega. Edukriteeriumiteks on hea asukoht, mugav ja kiire lahendus. “Seinal” saab annetada kindlatele projektidele. 

  • “Pähklid” tudengitele – põnevate kaasuste ehk “pähklite” annetamise keskkond, kust õppejõud saavad õppetööks uusi ja aktuaalseid kaasuseid tudengitele lahendamiseks. “Pähklid” riputatakse üles ettevõtete ja organisatsioonide poolt. Teavitus läbi vilistlaste. Süsteem „pähklite“ annetajatele tudengite lahenduste vastu saatmiseks. 

  • TalTech Brighter Giving – annetusplatvormi loomine, mis toimiks analoogselt Kickstarteriga. Annetusi vajavate projektide ideid saab hääletada ja suurema häälearvuga projektid kuvatakse eespool. Tehakse e-kirja kampaaniaid toetajate saamiseks.  

  • Digitaalne annetuskeskkond – ülikooli ja Eesti tuleviku edusse panustada soovival vilistlasel puudub praegu võimalus lihtsalt ja kiiresti annetust teha. Eesmärk on, et iga vilistlane või ülikooli sõber leiab avaliku otsimootori abil viie klikiga üles annetuste võimalused ja saab seejärel kolme klikiga annetuse tehtud. 

  • Vilistlased ülikooli toetama – kuidas jõuda vilistlasteni? Mis neid tegelikult kõnetab? Vilistlastega aktiivne ning strateegiline suhtlemine. Eesmärk mõne aastaga saavutada olukord, kus 5% vilistlastest on ülikooli püsiannetajad.  

  • Teaduse toetamine püsiannetusena – kuidas panna üliõpilasi annetama – luuakse mugav püsiannetussüsteem. Kui iga kuu iga tudeng kasvõi 1 euro annetaks, teeks see juba 10 000 eurot annetusi kuus.

Koosloome on suurepärane võimalus koos inimestega, kellega sa igapäevaselt ei tööta või õpi, arendada välja põnevaid uusi lahendusi. Olgem valmis positiivseteks üllatusteks ja põnevaks koostööks!  

Vaata taibutalgute päevakava ja registreeru 12. novembri taibutalgutele

PARIMAD IDEED SAAVAD TESTIMISEKS JA ELLUVIIMISEKS KUNI 10 000 EUROT JA SPETSIALISTIDE ABI.   

Kuidas täpsemalt ideed teoks saavad? 

  • Meile esitati mitmeid ideid ja neist valisime välja seitse

  • Taibutalgud toimuvad 12. novembril. Valmivad projektiplaanid ideede piloteerimiseks. 

  • Žürii hindab projektide plaane ja detsembri alguses kuulutame välja 1–3 ideed elluviimiseks 2022. aasta esimeses pooles.  

  • Need ideed saavad elluviimiseks spetsialistide nõu ning rahastuse vastavalt eelarvele kuni 10 000 eurot.  

Annetamine on esimene teema TalTechi uuest koosloome algatusest, kus igal aastal täpsustatakse väljakutsed ja otsitakse lahendusi ühes konkreetses valdkonnas. 2022. aastal loome koos lahendusi juba järgmisel teemal. 

Loe lisa: www.taltech.ee/koosloome  

Laeb infot...