Tallinna Tehnikaülikool

Eesti Teaduste Akadeemia kuulutas välja järjekordse loengukonkursi „Teadus 3 minutiga“, mis võimaldab noortel teadlastel lihvida esinemisoskust ja tutvustada avalikkusele oma teadustööd.

Robert Krautmann Teadus 3 minutiga
Eelmise aasta loengukonkursi "Teadus 3 minutiga" laureaat, TalTechi doktorant Robert Krautmann (foto: Eesti Teaduste Akadeemia)

Põhikonkursile eelneb Tallinna Tehnikaülikooli eelvoor, kuhu on oodatud kõik meie ülikooli doktorandid või noored teadlased, kelle doktorikraadi kaitsmisest ei ole möödunud rohkem kui 12 kuud.

Tallinna Tehnikaülikooli eelvoor

Osalejate enda tehtud 3 minuti pikkused teadusloengute videoklipid palume saata hiljemalt 10. novembriks aadressile: kaire.kaljuvee@taltech.ee.

Ülikooli žürii valib 15. novembriks välja kolm finalisti, kes esindavad meie ülikooli veebruaris toimuval pidulikus lõppvoorus. Teaduste Akadeemia žürii selgitab kõikide osalejate seast välja 5 võiduloengut, millest koos professionaalse telemeeskonnaga luuakse 3 minuti pikkused teadusklipid, mis jõuavad kevadel ERRi eetrisse.

Tallinna Tehnikaülikooli eelvooru kolm paremat osalevad 18.-20. novembril 2022 koolitusel „Audiovisuaalne eneseväljendus ja populaarteadusliku artikli kirjutamine“ ning esindavad meie ülikooli 3. veebruaril 2023 toimuval pidulikul finaal-galaõhtul Teaduste Akadeemias, kus selguvad ka konkursi lõplikud võitjad.

Millised on teadusloengule esitatavad nõuded?

  • Video pikkus võib olla kuni 3 minutit.
  • Teadusloengu video peab osaleja ise korraldama ja filmima.
  • Soovijatel on võimalik videoloengute salvestamiseks kasutada TalTech Stuudiot (vt siit: https://taltech.ee/haridustehnoloogiakeskus/taltech-stuudio). Kontaktisik Joonas Hendrik Kokamägi, joonas.kokamagi@taltech.ee
  • Tehniliselt peab video pikslite arv olema vähemalt 720, formaadiks wmv, mpg, mpeg või mp4.
  • NB! Video ei tohi olla kokku monteeritud, vaid esitlus peab olema katkematu ning mahtuma 3 minuti sisse.
  • Pärast 10. novembrit saadetud videoklipid eelkonkursil ei osale.
  • Teadusloeng peab olema eestikeelne.

Loe konkursi kohta ka SIIT.

Auhinnad ja tähelepanu

  • Tallinna Tehnikaülikooli eelvooru parimad saavad rahalise preemia!
  • Meie ülikooli finalistid osalevad juba 18.-20. novembril koolitusel „Audiovisuaalne eneseväljendus ja populaarteadusliku artikli kirjutamine“, kus kohtutakse nii tippteadlaste kui ka professionaalsete teaduskommunikaatorite ja televisiooni spetsialistidega, et lihvida oma esituse sisu ja vormi veelgi paremaks.
  • 21. jaanuaril 2023 toimub finalistidele jätkukoolitus Teaduste Akadeemias, kus antakse viimased näpunäited lõpugalal esitatavate ettekannete jaoks.

Eelmise aasta võit tuli ka TalTechi

Eelmise aasta konkursi viie laureaadi seas oli ka Tallinna Tehnikaülikooli materjali- ja keskkonnatehnoloogia instituudi doktorant-nooremteadur Robert Krautmann, kes üldvõidu kõrval sai ka teadusportaali Novaator toimetajate lemmiku tiitli.

Võidu tõi talle videoloeng päikesepatareide võimalikust kasutusalast ehk kuidas tuleviku värkvõrgus võivad kaugtöötavad juhtmevabad nutisensorid kasutada pikaaegseks andmete seireks toiteallikana õhukesekilelisi päikesepatareisid, mida arendatakse Tallinna Tehnikaülikoolis. 

Laeb infot...