Tallinna Tehnikaülikooli Arengufondi üks kevadistest stipendiumide väljapanijatest on CF&S Estonia, toetades üliõpilasi kahe stipendiumiga: bakalaureusetudengil on võimalik saada 1500 eurot ja magistritudengil 2000 eurot. CF&S Estonia juhatuse liige ja müügidirektor Hannes Mänd on logistika valdkonnas tegutsenud üle 20 aasta. Uurisime temalt, miks otsustas CF&S sel aastal stipendiumid välja panna.

CF&S

CF&S Estonia paneb sel kevadel esmakordselt välja stipendiumid Tallinna Tehnikaülikooli tudengitele. Miks otsustasite seda teha?

CFS tegutseb juba 25. aastat, olles selle ajaga tõusnud selgelt üheks tugevamaks Eesti kapitalil põhinevaks logistikaettevõtteks. Oleme tänaseks laienenud juba kümnesse riiki. Meie edu taga peituvad kindlad praktikad, mis on seni töötatud aastate jooksul välja kujunenud. Otsustasime oma kogemusi jagada, et  panustada logistikaala arengusse. Püüame luua muutusi ja näidata noortele, et ka logistika võib olla sama äge ja seksikas kui IT sektor, kuhu suurem osa tänastest noortest pürgivad. Koostöös noortega sünnivad huvitavad muutused, seega tuleb panustada tulevikutegijatesse.

Sel kevadkonkursil panete välja kaks stipendiumi, ühe bakalaureusetudengile ja teise magistriõppe tudengile. Milliseid tudengeid ootate kandideerima?

Ootame kandideerima tudengeid, keda huvitab logistika. Teaduskond ei oma tähtsust, sest logistikat saab arendada väga laialt. Ka IT-alal õppides saab süveneda logistiliste kitsaskohtade kõrvaldamisele või tulevikulahenduste genereerimisele. Kandideerima on oodatud kõik aktiivseid ja teotahtelised noored, kes soovivad tuua logistikasse muutusi, uut energiat, isegi sellisel tasemel, mida me veel oodata ei oska.  Parafraseerin siinkohal Steve Jobsi öeldut: Looge toode, mida inimesed isegi veel ei tea, et neil vaja läheb!

Stipendiumid pälvivad küll kaks tudengit, kuid kas pakute koostöövõimalusi ka teistele CF&S stipendiumidele kandideerijatele? Kui jah, siis milliseid?

CFS hoiab oma meeled avatuna – me ei keskendu ainult kahele väljavalitud stipendiaadile, ega piirdu vaid konkreetse rahastamisega. Koostöös ülikooliga soovime kaasa lüüa mõttetalgutes, töötubades ja teemaarendustes ning muudes ägedates algatustes. Seeläbi saame end hoida värske ja nooruslikuna, et elu edasi viia. Proovime leida tudengitele ka praktikakohti, kus nad saaksid reaalselt aidata meid igapäevases operatiivtöös. Eduka ettevõttena soovime võimaldada ägedatel noortel liituda meie kontserni ettevõtetega, et nad saaksid kasvada koos meiega.

Mis on teie soovitused tudengitele, kes veel kahtlevad, kas kandideerida stipendiumidele või mitte?

Kallid tudengid, ärge kahelge! Logistika on äge ala ja see ei kao maailmast kunagi. Selles valdkonnas on palju teha, võimalus värsket mõtet genereerida ja see ka ellu viia on äärmiselt põnev. Kandideerige, muudame koos selle ala seksikaks, lahedaks ja keskkonnasõbralikult jätkusuutlikuks. Paneme silma särama nii endil kui kogu maailmal.

Lõpetuseks üks äge fakt CF&S Estonia kohta.

CF&S ise ongi äge! Tervenisti, koos oma töötajate, klientide ja tegemistega. Siin pole kahtlustki - CFS on “MEIE”! Meil pole vaja midagi välja tuua, peale enda. Need, kes meile tulevad, jäävad enamasti väga pikaks ajaks. Niisama või kergekäeliselt ei lahku keegi.

Tehnikaülikooli Arengufond tegutseb alates 1991. aastast. Kõige pikaajalisemateks partneriteks on Eesti Energia, Viru Keemia Grupp, Tehnopolis Ülemiste, Harju Elekter, Eesti Mäeselts, Merko Ehitus, Telia, Nordecon, Silberauto ja Trev-2. Viimase 20 aasta jooksul on Eesti ettevõtted ja eraisikud kokku toetanud TalTechi tudengeid pea 3 miljoni euro väärtuses.

Loe lähemalt stipendimikonkursi kohta ja esita avaldus siin