Lääne-Eesti saarte biosfääri programmiala Kuressaare toimekeskuses toimus märtsikuus kaks inspireerivat ja teadust populariseerivat töötuba. Üritused pakkusid loodushuvilistele võimalust osaleda tihaste pesakastide valmistamises ja putukahotellide meisterdamises, eesmärgiga rikastada kohalikku elurikkust.
12. märtsil käis kolledžis külas ornitoloog Margus Ots, kes jagas haaravaid lugusid aialindude maailmast. Tutvustati tihaste käitumismustreid ja jagati praktilisi nõuandeid, kuidas meisterdada ideaalset pesakasti tihastele. Üritus meelitas kohale nii nooremaid kui ka vanemaid loodussõpru, kes kõik said käed külge lüüa ja oma pesakasti valmistada. Isetehtud pesakastid andsid osalejatele võimaluse luua oma aedadesse tihastele turvalisi pesitsuspaiku.
28. märtsil toimunud töötuba keskendus putukate elupaikadele. Keskkonnaekspert Piret Lang viis osalejad paeluvasse putukamaailma, rõhutades putukahotellide tähtsust bioloogilise mitmekesisuse säilitamisel. Liis Savikov, töötoa praktilise osa juhendaja, innustas kõiki loovale lähenemisele putukahotellide ehitamisel. Osalejad meisterdasid töötoas lihtsatest vahenditest omanäolised putukahotellid, kasutades selleks taaskasutatud puitu ja erinevaid looduslikke materjale nagu sammal, pilliroog ja käbid. Mainimist väärib ka see, et pesakastid valmisid väärindades kohaliku ettevõtte puidujääke. Oleme väga tänulikud Vaiko Kullile, kes lauajäägid ka meie jaoks õigetesse mõõtudesse saagis.
„Töötubade eesmärk ei ole mitte ainult jagada süvateadmisi ja praktilisi oskusi oma ala ekspertidelt, vaid anda osalejatele võimalus ise ja oma käepäraste võimalustega panustada meie biosfääri elurikkuse püsimisse. Sellised ettevõtmised tõstavad esile kogukonna rolli keskkonnahoidlikus tegevuses ja inspireerivad inimesi jätkama säästvaid harjumusi oma igapäevaelus“ leiab Kuressaare toimekeskuse koordinaator Liina Tabri. Kuressaare kolledžil on plaanis jätkata taoliste põnevate töötubade ja koolituste korraldamisega ka tulevikus.