Tallinna Tehnikaülikool

Tallinna Tehnikaülikooli geoloogia instituut pikendas koroonaviirusest tingitud eriolukorra tõttu koolinoorte mobiilimängu konkursi tähtaega. Uute tingimuste kohaselt on õpilastel aega võistlustöö esitamiseks 10. maini.

Young student watching exhibitions.

TalTechi geoloogia instituudi teadur Rutt Hints kinnitab, et mobiilimängu konkursile on laekunud paarkümmend osalemissoovi ja nüüd avaneb osavõtu võimalus veel enamatele huvilistele. “Veel on aega konkursiga ühineda ja osalemiseks programmeerida üks maapõueteemaline nutimäng. Konkursitööks sobivad teemad on universumi ja elementide teke, maateadus, metallid ja mineraalid ning nende kasutamine igapäevaelus. Oluline on meeles pidada, et see sobiks erinevas vanuses mängijatele ja vastaks teaduslikele faktidele,” selgitas Hints.

Konkursile on oodatud osalema kõik programmeerimise huvilised õpilased kas individuaalselt või kaheliikmelistes meeskondades.  Kahekesi võistlevatel noortel tuleb koroonaviiruse  nakkusohu tõttu teha koostööd interneti vahendusel ja vältida silmast silma kohtumist.

Parimad mängud selgitab välja žürii, mis koosneb mängude arendajatest ja maapõue spetsialistidest. Auhindu jagatakse nii kõige kasutajasõbalikuma kui ka õpetlikuma sisuga mängule. Õpilased saavad esitada mänge konkursile kuni 10. maini ning võitjad kuulutatakse välja 4. juunil.

Võidutööst saab rahvusvahelise rändnäituse “Mineraalid-superstaarid! Maa alt koju” interaktiivne eksponaat.  “Julgustame noori oma fantaasiat tööle panema, uurima maapõue ja saada osa põnevast võistlusest, mille võidutöö jõuab Prantsusmaa, Belgia, Soome ja Portugali näitusekülastajateni,” innustas Hints.

Rahvusvaheline rändnäitus  „Mineraalid-superstaarid! Maa alt koju!“ avab pärast eriolukorra lõppemist taas uksed Tallinna Tehnikaülikoolis. Näitusel saab katsuda ja lähemalt uurida ligi 100 maavara üle kogu maailma. Gümnaasiumiklassidele saab tellida ka tasuta töötubasid, kus saab põnevaid teadmisi geoloogiast ja mäendusest.

Konkurssi ja näituse loomist rahastab Euroopa Innovatsiooni- ja Tehnoloogiainstituudi (EIT) toormaterjalide innovatsioonivõrgustik EIT Raw Materials Euroopa projektist TravelEx, mille eesmärk on tõsta teadlikkust maavaradest ja nende väärtusest.

Laeb infot...