Tallinna Tehnikaülikool (TalTech) korraldab juba teist aastat järjest üleriigilist maateaduste olümpiaadi, mille edukamatel osalejatel on võimalus esindada Eestit rahvusvahelisel maateaduste olümpiaadil. 2019. aastal toimus see Lõuna-Koreas, 2020. aastal leiab rahvusvaheline olümpiaad aset Venemaal.

Teacher teaching students earth science.

Erinevalt teistest pigem kitsamatest loodus- või reaalteaduste olümpiaadidest, mis on pühendatud näiteks ainult geograafiale või füüsikale, käsitleb olümpiaad maateadusi laiemalt, sidudes omavahel nii geoloogia, okeanograafia, kliima- kui ka keskkonnateadused,“ selgitas TalTechi olümpiaadiõppe projektijuht Päivo Simson.

Simson rääkis, et maateaduste olümpiaad on loodusteaduslik võistlus, mis pakub rakenduslikke ja loomingulisi ülesandeid, mille eesmärk on mõista Maad ühe tervikliku süsteemina.

Olümpiaad toimub kahes voorus ning võisteldakse ühes vanuseastmes: 10.–12. klassi õpilased. Eelvoorud toimuvad 30. novembril Tallinnas (TalTech) ning Tartus (TalTech Tartu Kolledž) ning riiklik lõppvoor 14. märtsil 2020 Tallinnas (TalTechis).

Olümpiaadi voorud koosnevad kirjalikust testist ja praktiliste ülesannete lahendamisest. Piirkondlike voorude eel on võimalik osaleda TalTechi geoloogia instituudi korraldatud õppepäevadel, kus saab lisaks loengutele lähemalt tutvuda kivimite, mineraalide ning fossiilidega.

Olulised kuupäevad:

8. oktoober – algab registreerumine õppepäevadele

5. november – algab registreerumine olümpiaadi eelvoorudesse

8. november – õpetajate koolituspäev Tallinnas (TalTech)

14. november – õppepäev õpilastele Tallinnas (TalTech)

15. november – õppepäev õpilastele Särghaua õppekeskuses Pärnumaal, tellitud transport Tartust

30. november – olümpiaadi piirkondlikud eelvoorud Tallinnas ja Tartus

Lisainfot saab TalTechi kodulehelt või maateadused@taltech.ee