Magister avab nii mõnegi karjääriukse, mis muidu jääks suletuks ja võimaldab juhtida projekte, mida ilma kraadita kahjuks ei saa.

TalTech on tehnikaülikool, aga mitte ainult. Siin saab õppida ka majandust ja loodusteadusi. TalTechis õppimiseks ei pea olema tehnoloogiaproff, selleks saad sa alles meie juures. Meie õpetame sulle selgeks tehnoloogia poole, mis toetab sinu seniseid oskusi ja kogemusi.
TalTechi magistrantuur on õige koht neile, kes otsivad oma elus midagi uut. Sõltumata sellest, kas otsid kasvamisvõimalusi oma senisel töökohal või soovid ette võtta karjääripööret, TalTechi magistrantuur annab võimaluse teha järgmine samm. Mõistagi on TalTechi oodatud ka teiste ülikoolide vilistlased.
Elektrotehnika ja mehhatroonika tudeng Johanna Aaslepp lausus, et tema on magistrantuuris õppinud põhjalikumalt kui bakalaureuseõppe ajal näiteks seda, kuidas mõni mootor töötab. Erinevate mootorite tööpõhimõtteid ja erinevusi õppis ta juba bakalaureuseõppe ajal, aga magistrantuuris on sama õpe sügavam ja tehnilisem.
Magistrantuuris ei tähenda õppimine enam loengus kuulamist, sest magistrantidelt eeldatakse aktiivset kaasalöömist. „Sulle antakse skeem ette ja küsitakse näiteks, miks elektriskeemil on väljund selline. Ise pead välja mõtlema, miks nii on,“ tõi Aaslepp näite.
Peale tehnoloogia süvitsi õppimist saab Aaslepa sõnul magistrantuurist teadmisi ka selle kohta, kust ja kuidas otsida lahendusi tööl esile kerkivatele probleemidele. Kõike ei pea ise leiutama, probleemide lahendamiseks saab kasutada ka teiste loodud arvutusvalemeid, aga mõistagi on vaja teada, kuidas neid leida ja kasutada. Alati saab nõu küsida õppejõududelt ja doktorantidelt, kes on väga abivalmid. „Siin on üldjuhul hästi toredad ja vastutulelikud inimesed,“ lausus Aaslepp.
Tööturul töötab mitmesuguse haridusega inimesi inseneri ametikohtadel, aga Aaslepa sõnul võivad nende lüngad teadmistes teha tööd raskemaks ja aeganõudvamaks. „Õppejõud räägivad, et ega ilma magistrita inimene päris insener ei ole,“ lausus Aaslepp. Mõistagi on TalTechi kraad kõva sõna ka välismaa tööturgudel.
Aaslepp ise töötab juba bakalaureuse teisest kursusest alates firmas, mis toodab elektro-optilisi sensorsüsteeme. Sensoritest, laserkaugusmõõtjatest ja termokaameratest pannakse kokku süsteem, mis vastab kliendi nõudmistele. Paljud TalTechi tudengid alustavad karjääri juba õpingute ajal, mis võimaldab omandatud teadmisi kohe kasutama hakata.
Nõudlus inseneriteadmiste järele on kogu maailmas suur ning järjest kasvav. Inseneri magistrantuurist saadud teadmised on ajas püsivad, neid ei mõjuta muutuvad moevoolud või kultuurilised eripärad. Just insenerid loovad tuleviku tehnoloogiat, mis hakkab kujundama seda, kuidas elame meie ja meie järeltulijad tulevikus. See muudab insenerid ühiskonna olulisteks, lugupeetud liikmeteks, kelle arvamust küsitakse nii muutuste läbiviimisel kui ka oluliste ühiskondlike sõlmküsimuste lahendamisel.
Inseneriõpe sisaldab endas paljusid erialasid, alates energeetikast ja mehhatroonikast ehituse, logistika, tootearenduse ning puidu,- plasti ja tekstiilitehnoloogiani.
Mitmeid erialasid saab õppida ka TalTechi piirkondlikes kolledžites Kohtla-Järvel, Kuressaares ja Tartus, näiteks tööstusökoloogiat, jätkusuutlikku tööstust ja keemiatehnoloogiaid, rohelisi energiatehnoloogiaid ja meretehnikat.
Riiklike õppetoetuste kõrval on magistrantidel võimalik saada ettevõtete stipendiume ja käia praktikal Eesti ja teiste Skandinaavia riikide ülikoolides ja ettevõtetes.
Otsusta ka Sina oma tulevik TalTechis: taltech.ee/tulevik.
Kui Sinu õpingud hakkavad peagi lõppema või on sul bakalaureuse diplom juba käes ja huvitud edasiõppimise võimalustest, siis tasub mõelda, mis edasi. Tule 2. mail magistriõppe vastuvõtutingimuste infotundi, et kuulda nii sisseastumisest kui ka uurida lisa teaduskondadelt. Vaata lähemalt ja registreeru.