Tallinna Tehnikaülikool

Marek Piirikivi näeb, et arvutisüsteemide erialal on võimalik luua palju kasulikke lahendusi. Tema jaoks on üks põletavamaid probleeme prügi tekkimine, kuid kodudele lähemal oleva autonoomse jäätmekäitluse süsteemiga saaks palju ära teha. Täna töötab Marek Cleveronis vanem-tarkvaraarendajana, kuid palju tööd teeb ta ka juhtimissüsteemide arendamises.

Marek Piirikivi näeb, et arvutisüsteemide erialal on võimalik luua palju kasulikke lahendusi.

Mis sind selle eriala juures kõige rohkem köitis? 

Kõige enim köitis mind selle eriala juures mitmekesine õppekava, mis seob erinevate projektipõhiste õppeainete (nt robootika) abil riistvara ja tarkvara õppe kokku. Mul on väga suur on huvi ka juhtimissüsteemide loomise vastu, millega seotud õppeaineid sellel erialal leidub. 

Mis on kõige põnevam õppeaine? Miks? 

Kõik õppeained on omamoodi huvitavad. Palju on praktikat ja kuiva teooriat pigem vähem. Kõige põnevam õppeaine minu jaoks on robootika, mis ühendab endas nii tarkvara, riistvara kui ka juhtimissüsteemide loomise. Eriti põnev on, et saame õpitut iganädalaselt proovida päris roboti peal. 

Millise eelise annab ingliskeelne õppekava? 

Ingliskeelne õppekava annab väga intensiivse erialase keelepraktika, mis loob tugevad eeldused teha hiljem rahvusvahelist koostööd suurtes projektides. Suurte asjade saavutamiseks on muidugi oluline koostööoskus. Ingliskeelne õppekava viib kokku inimestega eri maailma paikadest ja loob võimaluse praktiseerida koostööd erinevate inimestega. 

Kes sinust peale lõpetamist saab? 

Peale lõpetamist töötan oluliste ja keerukate robootiliste süsteemidega nii tarkvara kui ka juhtimissüsteemide insenerina. 

Millise põletava probleemi tahaksid arvutisüsteemide ja automaatika abil lahendada? 

Kaua aega on probleemiks olnud jäätmekäitlus. Usun, et selle probleemi lahendamises saab nii mõndagi ära teha näiteks autonoomse jäätmekäitluse süsteemiga. Miks mitte viia jäätmekäitlus kodudele lähemale ja lihtsustada keskkonnahoidu. 

Üks lõbus tõik, mida sa enne õppima asumist ei teadnud? 

Hea väljaõppega operaator teeb keskmiselt kolm viga tunnis – tema tegevusi automatiseerides saame ohutumad süsteemid kohtades, kus ei saa vigu lubada.

Kui programmeerimisest jääb Sulle väheks ja tunned, et tahad IT valdkonnas palju rohkem ära teha, siis arvutisüsteemide magistriõppekava on parim valik just Sulle! taltech.ee/arvutisusteemid

Mõtle suurelt ja astu tulevikku juba täna! TalTechi IT-teaduskonnas saad õppida kõiki IT valdkondi tipptasemel: teejuht.taltech.ee/it-teaduskond

Laeb infot...