Rõõmust pakatava kolmanda kursuse ärindustudengi Mark Toomsalu unistuste nimekirjas on Ironmani läbimine pikalt olnud. Kui ta kuulis, et TalTech otsib eeskujusid, teadis kohe, et tahab kandideerida. „See on võimalus areneda, astuda suurem samm iseenda unistuste suunas ja samal ajal inspireerida ka teisi. Minu jaoks ongi selle teekonna suurim väärtus võimalus näidata, et kõik on võimalik, kui südames on tahe ja silmapiiril siht,“ sõnas Toomsalu.

Uued alad viivad mugavustsoonist välja – neid tuleb õppida nautima
Saaremaalt pärit 22-aastane majandusteaduskonna tudeng on spordiga varasemast tuttav – ta on mänginud jalgpalli ja tennist ning jooksnud. Seega võistlusalad, kus on vaja vastupidavust ja tugevat meelestatust, on alati temaga kaasas käinud. Siiski ütleb ta, et Ironman on tema jaoks ⅔ uus. „Olen küll varasemalt tegelenud jooksmisega, kuid rattasõit ja ujumine on jäänud minu jaoks võõraks. Täna on aga see võimalus, kus saan ennast nendes arendada. Ma tunnen, et mul on olemas potentsiaal ja see köidab mind – ma ei lähe üksnes Ironman 70.3 läbima, vaid soovin anda maksimumi, et saada ka hea aeg.“
Toomsalu sõnul on tal tänu personaaltreener Karmen Reinpõllule palju lihtsam oma treeningutele süsteemselt läheneda. „Tavaliselt teen telefoni lahti ja vaatan, milline trenn on tänaseks plaanitud. Peamine fookus on ujumisel ja rattasõidul, sest ilma nende kahe alata ei jõua ma üldse jooksuni,“ selgitas tudeng. Nädalas treenib ta 4-6 korda 1 kuni 2 tundi järjest, olenevalt sellest, kuidas ta enesetunne on ja kui palju on muid tegevusi ees. „Ujumine ja rattasõit on mind tõesti mugavustsoonist välja viinud – need pole mulle kunagi loomupärased olnud. Praegu ma õpin neid mitte ainult tegema, vaid ka nautima, see on protsess, millega veel töötan,“ kirjeldas ta.
Ärindustudeng tõi välja, et kõige enam on ta ettevalmistusperioodil muutnud oma söömisharjumusi. „Kui varem ostsin tihti valmistoitu, siis nüüd kokkame koos elukaaslasega ise. Meie toidulaual on rohkem köögivilju ja kõrge valgusisaldusega tooraineid, mis aitavad kehal taastuda ja jõudu koguda.“
Miks triatlon?
Toomsalu sõnul on saavutusvajadusel tähtis roll inimeste elus. Ja Ironmani läbimine annab tema hinnangul kindlasti selle tunde, et oled midagi suurt korda saatnud. „Triatloni läbimine on nii crazy saavutus, et seda ületab minu meelest ainult kosmoses käik,“ leiab tudeng. „Ma ei taha küll ette hõisata, aga arvan, et võtan peale seekordse Ironmani läbimist ette ka teiste riikide triatlonid – eks näeme, mis tulevik toob,“ ütleb ta.
Lisaks toob Toomsalu välja, et ülikooli tiim on tõeline motivaator. „Vaadates kasvõi teisi eeskujusid, siis tekib ka endal tõeline inspiratsioonipuhang – ei taha ju neist halvem olla. Samuti on põnev arutada, et kuidas kõigil läheb, millised on nende challengid ja plaanid edaspidiseks.“

TalTechi tudengielu on pöörane ja ühendav
Toomsalu kaalus pärast keskkooli lõpetamist pikalt kahe ülikooli vahel – ühel pool TalTech, teisel EBS. „Otsustavaks sai see, et TalTech pakub tasuta haridust ja ka mu vanemad julgustasid mind siia tulema. Ma ei saa olla uhkem, et ma selle valiku tegin! Esimesel koolipäeval avastasin TalTechi tudengielu ja see oli midagi nii pöörast, et olin üllatunud, et ma enne sellest midagi ei teadnud.“ Ärindustudeng ei osanud oodata, et see nii mitmekesine, energiline ja ühendav on. Sel hetkel tundis ta, et tahab olla osa sellest suurest perest.
Ta tegi tudengieluga algust liitudes Majandusteaduskonna Üliõpilaskoguga. „Just sealt leidsin oma inimesed kogu eluks! Minu esimene suurem roll oli MTÜK Podcasti projektijuht ning sealt liikusin edasi juba üliõpilaskogu juhatusse haridusjuhina. See kogemus andis julguse kandideerida TalTechi üliõpilaskonna juhatusse, kus olen nüüd pea aasta tegutsenud tudengielu juhina. See on olnud crazy aasta – olen tõsiselt palju õppinud,“ kirjeldas ta. „Tudengielu juhina vastutan ma ülikooli ägeda tudengielu eest koos oma tiimi ja 40 tudengiorganisatsiooniga, kes meie tudengielu kirgastavad.“ Noormehe sõnul on see roll andnud võimaluse korraldada projekte, planeerida üliõpilaskonna tulevikku ning luua suuremat muutust ühiskonnas.
Aktiivne tudeng tegeleb koolitöö väliselt veel õhtujuhtimisega, samuti armastab ta padelit ja tennist mängida. „Käin ka maailma avastamas, näiteks jaanuaris käisime sõpruskonnaga Indias.“

Ülikool avas ukse maailma
Tudengi sõnul on tehnikaülikool andnud talle inspiratsiooni kogu eluks. „Inimesed, kes on olnud mu kõrval viimased kolm aastat, on lihtsalt uskumatult ägedad, õpin neilt iga päev midagi uut. Ülikool on avanud mulle ukse maailma: olen saanud teha koostööd välismeediaga, olla osa Euroopa tudengite parlamendist ning ellu viia projekte, millest kunagi ainult unistasin,“ kirjeldas ta. „Kõige suurem väärtus, mille olen TalTechist kaasa võtnud, on julgus – julgus eksida, katsetada ja proovida uusi, pööraseid ideid. See tunne on hindamatu.“
Kuigi ärindustudeng seisab praegu silmitsi oma seni suurima väljakutsega, lõputööga – on ta kindel, et teeb selle edukalt ära. „Muret pole, sest siit ülikoolist saadud kogemused ja inimesed on andnud mulle kõik vajaliku, et edasi liikuda.“ Ta võtab need väärtused kaasa ka pärast lõpetamist. „Plaan on teha igapäevaselt asju, mis mind päriselt inspireerivad. Loon ka tulevikus kogemusi ja hetki, mis muudavad inimeste elu värvilisemaks, helgemaks ja rõõmsamaks. Minu suur soov on, et kõiges, mida teen, oleks tunda päikest, siirust ja elurõõmu.“