Õppisin IT Kolledži teises lennus ja lõpetasin 2005. aasta detsembris. Sain IT Kolledžist nii õppejõudude kui ka kaastudengite näol kaasa palju häid tutvusi tulevikuks, paljudega suhtleme senini. Pärast kooli lõppu püüa kontakte ja suhtlust säilitada – kindlasti saab see olema vastastikku kasulik.
Läksin tööle juba pärast esimest õppeaastat. Leian, et see oli õpitu kinnistamiseks oluline, kuna sain paljud teemad päris olukordades läbi mängida. Arvan, et mida kiiremini kooli lõpetanu reaalsest olukorrast praktilise töökogemuse saab, seda lihtsam on tulevikus ja seda kiiremini see kõik kinnistub.
Praktika annab ka võimaluse avastada uut ja huvitavat. Julgen soovitada nullist alustamist, töötada alguses tasuta – kogemused on väga hea tasu! – või minimaalse raha eest. Ise tragi olles avastad, et aeg, mil saad „päris“ palka küsida, saabub varsti.
IT Kolledž on pakkunud peale kooli ka täiendkoolitusi. Kunagiste õppejõududega kohtuda ning teadmisi uuendada on tore ja kasulik. Minna näiteks Cisco lab’i ja uurida IPV6 – soovitan. IT on ala, kus tasub ka ise ennast pidevalt täiendada ning oma spetsiifikas silmad lahti hoida – ära jää loorberitele puhkama, uuri ja täienda ennast. Leia töö, kus sul on aega ka uurimiseks ja õppimiseks. Kui on võimalusi ja aega, löö kaasa väiksemates silmaringi laiendavates projektides.
Kellel veel eksameid teha või lõputöö kaitsta, soovitan seda: kõige lihtsam on juba protsessi käigus õppida ja teha endale asjad nii selgeks, et kaitsma lähed külma kõhuga. Jää rahulikuks, küll kõik läheb hästi!
Mati Leet on TalTechi vilistlane ning Reformierakonna IT nõunik