Täna, 23. oktoobril võttis Eesti Mereakadeemia osa Euroopa merendussimulaatorite võrgustiku (European Maritime Simulators Nerwork – EMSN) ühisharjutustest. Kui varasemalt oli mereakadeemia simulaatorikeskus harjutustel osalenud pealtvaataja rollis, siis nüüd juba täieõigusliku liikmena.

Seekordne harjutus keskendus avamere otsingu- ja päästetöödele Kattegati väinas ning osa võttis viis simulaatorikeskust viiest riigist (Eesti, Hispaania, Saksamaa, Norra, Rootsi) kokku 11 sillaga. Kõikides sildades toimetasid õpilased – Eesti Mereakadeemia poolt osalesid harjutustel kolmanda ja neljanda kursuse laevajuhtimise tudengid lektor Olev Tõnismaa juhendamisel.

Liitumine üle-Euroopalise merendussimulaatorite võrgustikuga on oluliseks etapiks käimasolevas Kesk-Läänemere programmi projektis CoMET, kus lisaks muule viiakse läbi ühiseid simulaatorharjutusi Soome (Novia University, XAMK/EKAMI) ja Eesti (Eesti Mereakadeemia) simulaatorikeskuste vahel. Projekti peamiseks eesmärgiks on kaasajastada laevajuhtimise tudengite õpet luues neile võimalusi suurema rahvusvahelise kogemuse saamiseks õpingute vältel. Simulaatorite ühendamise tehnilise poole eest vastutas simulaatorikeskuse peaspetsialist Mihhail Fetissov.