21. mai hommikul toimus Merehommik, mille peateemaks oli mereharidus. Ürituse korraldas Merendusklaster koostöös Tallinkiga ning fookuses oli Eesti merehariduse olevik ja tulevik. Arutleti, kuidas kasvatada uut põlvkonda merevaldkonna spetsialiste, siduda haridussüsteem sektori tegelike vajadustega ning tuua merendusse rohkem noori ja innovatsiooni.
Ürituse avas Merendusklastri tegevjuht Ragmar Saksing, kes rõhutas koostöö ja teadliku järelkasvu tähtsust. Vestlusi juhtis Meelis Kompus.

Erilise tähelepanu pälvis Eesti Merekooli teise kursuse õpilase Karl Kõrgmaa isiklik ja innustav ettekanne. Karl jagas oma teekonda merevaldkonda – alates lapsepõlves arenenud huvist simulaatorite ja laevade modelleerimise vastu kuni praeguse aktiivse tegevuseni droonivideo ja -fotograafia vallas. Oma pühendumust illustreeris ta ausalt ja muhedalt: „Ma kukkusin meelega läbi gümnaasiumi katsetel, et saaksin minna Merekooli õppima.“
Eesti Mereakadeemia poolt esines õppedirektor Katre Koit, kes tõi välja tänase merehariduse kitsaskohad ja tulevikuvajadused. Tema sõnul vajab valdkond senisest rohkem süsteemset lähenemist, varasemat tutvustamist noortele ning stereotüüpide murdmist: „Tänapäeva meremees ei kanna ilmtingimata habet ega piipu.“

Merehommiku lõpetas elav paneelvestlus, milles osalesid:
- Janno Laende, vanemtüürimees Tallinki laeval Megastar
- Karl Kõrgmaa, Eesti Merekooli 2. kursuse õpilane
- Anu Köidam, Tartu Ilmatsalu Põhikooli direktor
- Karl Kuuse, kogenud meremees ja väikelaevajuhtide koolitaja
- Katre Koit, Eesti Mereakadeemia õppedirektor
Paneelis kõlas mitmeid olulisi mõtteid, millest enim toonitati järgmist:
– Merevaldkonna tutvustamisega tuleks alustada juba põhikoolieas.
– Vajalik on valdkondlik turundus, mis kõnetaks noori ja annaks realistliku ülevaate tänapäeva meretööstusest.
– Merendust tuleks riiklikul tasandil käsitleda kui majandusharu, millel on Eestile märkimisväärne strateegiline ja rahvusvaheline tähendus.
Eesti Mereakadeemia tänab kõiki osalejaid ja koostööpartnereid sisuka hommiku eest – koos tegutsedes saame kujundada tugevama ja kestlikuma tuleviku merel.