Ülikooli õppima minemine on suur samm. Kui aga ülikool on teises linnas ja pean kodust välja kolima? Selline elumuutus on tegelikult ainult positiivne. Oma kogemusi Tallinnas õppimisest jagavad Tehnikaülikooli tudengid.

Viktor Rjabtšikov,
energiamuundus- ja juhtimissüsteemide tudeng

Viktor Rjabtšikov

Eesti pealinn, kus pesitsevad ühed parimad insenerid ja teadlased. Võimalik õppida kõikvõimalikke erialasi erinevatest valdkondadest. Tänu ettevõtete suurele hulgale on võimalused alustada oma karjääri juba bakalaureuseõppe ajal.

Vladislav Fjodorov,
rakendusliku majandusteaduse 3. kursus

Vladislav Fjodorov

Peale gümnaasiumi lõpetamist on su ees lai valik erinevatest õppekavadest ja ülikoolidest – miks tulla just Tallinnasse õppima?

Tallinna Tehnikaülikoolis on võimalik õppida 26 erinevat eriala bakalaureuse tasemel ning 36 eriala magistri tasemel. Ülikoolis töötavad nii õppejõud erinevatest maailma riikidest kui ka parimad Eesti õppejõud ja teadlased. Loengutes ja praktikumides käivad tihti külalisõppejõud või ettevõtjad, kes jagavad tudengitega nii teoreetilisi kui ka praktilisi teadmisi.

Ülikool ja selle linnak asuvad Mustamäel, kus on palju parke ning hea ühistranspordi ühendus. TalTechi ülikoolilinnakus on kaasaegsed laborid, raamatukogu, tudengimaja, ühiselamud, söögikohad, spordihall ja piknikualad. Kõik asub lähedal ning liikumine ühest punktist teise ei võta palju aega, mis on tudengi jaoks kindlasti tähtis. Kõik need hooned on ümbritsetud mändidega, mille all valitseb rahu ja vaikus.

TalTechis on tegutsemas üle 20 erineva tudengiorganisatsiooni ning kaheksa kultuurikollektiivi. Nende seast leiad kindlasti mõne, mis pakub sulle huvi ja teeb sinu tudengielu veel ägedamaks. Lisaks on ülikoolilinnakus Tudengimaja, kus tudengid saavad veeta oma vaba aega, ning igal aastal osalevad TalTechi tudengid ka ülikoolist väljaspool erinevatel üritustel – näiteks üliõpilaste suve- ja talimängudel.

Joan-Taaniel Ševtsov,
Eesti Mereakadeemia laevamehaanika 2. kursus

Joan-Taaniel Ševtsov

Tallinn on suur linn, kus on palju arenemisvõimalusi, sellepärast võib see saada kohaks, kust alustada oma unistuste elluviimist. Tallinnas on palju õppeasutusi ja palju inimesi, sellest tulenevalt on suur valik erialasid ning rohkelt erinevaid huvitavaid kaasmaalasi, kellega sõprust teha.

Karolina Kudelina,
energiamuundus- ja juhtimissüsteemide magistriõppe 2. aasta

Karolina Kundelna

Tallinn on hubane Põhja-Euroopa linn täis innovatsiooni ja häid ideid: linn, kus teaduslik-tehniline progress ning põlisajalugu käivad käsikäes.

Tallinn on võimaluste linn. Siin asub Eesti ainus tehnoloogiaülikool – Tallinna Tehnikaülikool. Ülikool pakub kvaliteetset haridust, mitmekesist tudengielu, kaasaegset linnakut. TalTechi lõpudiplom avab palju uksi nii Eestis kui ka välismaal.

Üks asi, mis mulle eriti meeldib, on see, et ülikool annab tudengitele võimaluse osaleda erinevates rahvusvahelistes projektides ja minna välisõppesse või välispraktikasse. See annab võimaluse näha seda, mida teevad teised ülikoolid ja ettevõtted sulle huvipakkuvas valdkonnas.

Värav tulevikkus asub teejuht.taltech.ee