Tallinna Tehnikaülikool

Nutikuu osana toimunud inspiratsioonipäeval “Minu klassikaaslane on robot” tutvustasid TalTechi IT kolledži IT didaktika teadlased ja Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli õppejõud nutiroboteid enam kui 300 Tallinna 21. Kooli põhikooliõpilasele.

21. Kooli lapsed

Õpilastele räägiti, kuidas on teleroboteid (telepresence robots) kasutatud koduõppel olevate õpilaste klassiruumi tagasi toomiseks oma klassikaaslaste juurde ning kuidas pikemal haiglaravil viibivad lapsed on saanud füüsilise robot-avatari abil käia muuseumites ja ekskursioonidel.

Lisaks kuulsid õpilased käimasolevatest eksperimentidest ja võimalikest kasutus-stsenaariumitest. Seejärel said huvilised ise proovida erinevate robotimudelite juhtimist. Töötoa lõpus küsiti osalejailt arvamust, kuidas nad ennast tunneksid, kui klassikaaslane või õpetaja või hoopis ise peaks koolis olema teleroboti vahendusel. Vastustest selgus, et robotis oleva klassikaaslase vastu ei ole kellelgi midagi, samal ajal kui robotist õpetava õpetaja või ise robotiga tundi tulemise osas selline põgus tutvus kindlustunnet ei andnud.

Tallinna 21. Kooli arendusjuhi Juta Hirve sõnul on robootika nende kooli ainekavas kõikides vanuseastmetes ning võimalikult varajane kokkupuude tulevikutehnoloogiatega on oluline.

TalTechi  IT Didaktika uurimisrühma juhi Janika Leoste sõnul on koostöö Tallinna 21. Kooliga oluline, sest siiani on rühm uurinud telerobotite kasutusvõimalusi kõrghariduses ja meditsiinis, kuid kindlasti on nende robotite kasutamine teatud tingimustel õigustatud ka juba üldhariduses. Kas pigem õpetajate või õpilaste või hoopis mõlemate poolt, sellele küsimusele loodetakse vastust saada sügisel läbiviidavatest eksperimentidest.

Vaata ka meeleolukat videoklippi töötubades toimunust.

Ürituse viisid läbi: Janika Leoste, Kristel Marmor, Aleksei Talisainen ja Fuad Budagov IT Kolledžist ja Mikhail Bendera, Kadri Strömber-Järvis ja Anne-Mari Rebane Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolist.

Laeb infot...