Teretulemast Tallinna Tehnikaülikooli tudengiks! Sujuvamaks sisseelamiseks anname sulle mõned nõuanded ja näpunäited.

TalTechi tudengid Akadeemikute alleel

Ülikoolilinnak

TalTech on ainus campus-tüüpi ülikool Baltimaades, kus kõik vajalik on mugavalt käe-jala juures. Meil on rahvusvaheliselt kõrgetasemeline õppe- ja teadustaristu (õppeklassid, esitlustehnika, teadusaparatuur jm) ning üks Baltikumi moodsamaid raamatukogusid. Lae siit alla campuse kaart ja tutvu parkimise korralduse, õpiruumide kasutamise ja toitlustuskohtadega siin.

Õppeinfosüsteem (ÕIS) ja õppeainete valimine

Sügissemestri õpingukava esitamine Õppeinfosüsteemis (ÕIS) algas 20. augustil.

Kellel tekib sisse logimisega probleeme, pöörduge palun abi saamiseks Tehnikaülikooli IT Helpdeski SOC-129 või ICT-410, tel 620 3333.

Semestri õpingukava ja omal soovil akadeemilise puhkuse avalduse esitamise lõpptähtaeg on 6. september. Selle ja kõik muud vajalikud tähtajad leiate akadeemilisest kalendrist.

Üliõpilaspileti tellimise info on leitav SIIT. Küsimustega pöörduge Üliõpilasesindusse (Ehitajate tee 5, U01-217).

E-õppe keskkond Moodle

Tehnikaülikooli ametlik e-õppe keskkond on TalTech Moodle, kuhu saab siseneda aadressilt moodle.taltech.ee. Moodlesse saavad kõik kasutajad logida Uni-ID kontoga.

Moodlesse panevad õppejõud kogu aine õppematerjali nädalate kaupa, mis teeb õppetöö järgmise lihtsamaks. Paljud õppejõud lisavad oma õppeaines tehtavad kodutööd just sinna, mis aitab üliõpilastel kodutööde tähtaegadel paremini silma peal hoida.

Õppekorraldus

Tasuta õppimiseks tuleb igal semestril sooritada vähemalt 30 EAP mahus oma õppekava õppeaineid. Puuduvate ainepunktide eest tuleb tasuda iga semestri lõpus 40 eurot ainepunkti kohta, arvestus käib kumulatiivselt. Täpsustavate küsimustega pöörduda teaduskonna õppekonsultandi poole või nõustamiskeskusesse.

Peamised õppekorralduse reeglid on leitavad kodulehel.

Ülikooli infosüsteemidesse ja õpperuumide arvutitesse on logimiseks vajalik TalTechi Uni-ID konto. Lisainfot leiab SIIT. Lisaks soovitame, et kooli tulles võtaksite kindlasti kaasa ID-kaardi ja teaksite ka selle paroole. Ilma kaardi ja paroolideta on palju keerukam kasutada ülikooli arvuteid, infosüsteeme ja osaleda õppetöös.

Kõikide õppetööd puudutavate küsimustega (sh rühmadesse jagamine, peaeriala valik jms) saate edaspidi pöörduda oma teaduskonna dekanaadi õppekonsultandi poole.

Alates 23. augustist on avatud ka nõustamiskeskus, kuhu võite kõikide oma küsimustega pöörduda, U04-104, studenthelp@taltech.ee, tel 620 2244.

Tudengiportaal

Tudengiportaalis on olemas kõik tudengile vajalik õppimist toetav info – tunniplaan, eksamite ajad, uudised ja palju muud. Portaali saab kasutada ka TalTechi mobiilirakenduses. Portaalist saab hõlpsasti kätte kogu ülikoolis õppimist toetava info ning viited teistele süsteemidele ja keskkondadele. Teave on personaalne ja jagatud teemade kaupa plokkidesse. Portaali saab sisse logida Uni-ID abil.

Tutvu tudengiportaaliga: student.taltech.ee või tudeng.taltech.ee

Info seoses kaitseväega

Vahetult peale keskhariduse omandamist samal aastal esimesele kursusele õppima asunud kutsealusel on võimalik valida ajateenistusse asumise aastat. Selleks tuleb hiljemalt 15. septembriks esitada Kaitseressursside Ametile taotlus. Tudengid, kes taotlust õigeaegselt ei esita, kutsutakse ajateenistusse lähtudes riigi vajadustest.

Ühiselamukohad

TalTech pakub üliõpilastele majutust ühiselamutes. Üliõpilaskülas on kokku u 2200 majutuskohta. Enamik meie hoonetest asuvad Tallinnas, ülikooli õppehoonete vahetus läheduses. Siidisaba 7 üliõpilaselamu asub kesklinna piiril, Kristiine linnaosas. Ühtlasi pakume majutust ka Ida-Virumaal, Kohtla-Järve üliõpilaselamus.

Erinevad boksi- ja toatüübid võimaldavad valida nii üksi, kahekesi kui neljakesi elamise vahel. Tudengitele mõeldes oleme hinnad hoidnud võimalikult taskukohased ning loonud ka võimalused pesupesemiseks ja auto- ning rattaparkimiseks.

LOE LISAKS SIIT!

Sündmused

Ära unusta õppetöösse sukeldumise kõrval end ka veidi lõdvaks lasta. Võta kindlasti osa nii akadeemilistest kui mitteformaalsetest sündmustest, sest kõik see käib ülikoolielu juurde.

Hoia silm peal ka jooksvalt lisanduvatel sündmustel.

COVID-19 info

Hoidmaks ennast ja teisi ootame kõigilt Tallinna Tehnikaülikooli liikmetelt ja külalistelt mõistvat suhtumist ja vastutustundlikku käitumist. Oleme kirja pannud soovitused ja nõuanded erinevates olukordades tegutsemiseks. Infot täiendame jooksvalt. Vaata soovitusi www.taltech.ee/covid19info.