Tallinna Tehnikaülikool

Mari-Ly Klaats oli TalTechi õpingute ajal tihedalt seotud Iseauto arendusega ja ühines peagi isejuhtivate autode arendusega tegeleva ettevõtte AuVe Techiga. Tema sõnul ei tasu karta hirmsa kõlaga erialasid, mis on „mõeldud meestele“, sest naisinsenere hinnatakse üha rohkem.

Mari-Ly Klaats
AuVe Tech, COO

Mis sind tootearenduse juures kõige rohkem köidab?

Alati on midagi uut ja piirid on pea olematud. Sul on võimalus igas valdkonnas, igal suunal midagi uut välja arendada ning kõige parem osa on sellest, selle „uue“ valmimine füüsilisel, käegakatsutaval kujul.

Kui palju naisi sa enda erialal tegutsemas näed?

Palju vähem kui võiks. Minu lennul oli vist kõige rohkem naisi mitme aasta jooksul – ca 12 70st, mis on pea olematu. Kuid kõik naised, kes mu erialal õpivad, saavad väga hästi hakkama ja on kohati edukamad kui mõni vastassoost näide.

Kas naisi võiks olla su erialal rohkem? Miks?

Kindlasti, naised on kohati palju kohusetundlikumad ja saavad sama hästi hakkama kui mehed. Usun, et kunagine uskumus, et mehaanika on meeste ala, ei vasta enam tõele ja on palju julgeid naisi, kes seda tõestavad.

Ütle midagi julgustavat naissoost gümnaasiuminoortele, kes tahaksid end siduda tootmise ja inseneeriaga, aga sissejuurdunud soorollilised ootused võtavad julguse ära?

Ei tasu karta hirmsa kõlaga erialasid, mis on „mõeldud meestele“. Tänapäeva ühiskond on kõvasti muutunud ja naisinsenere enam ei kardeta, vaid hinnatakse. Valdkond on piiritu ja võimalusi on väga palju.

Mari-Ly Klaats

Laeb infot...