Möödunud aastal korraldas Kuressaare kolledž Eesti Teadusagentuuri rahastatud projekti „NextGenEn – töötoad“ raames teadust populariseerivaid õpitube. Projekti eesmärk oli erinevates kooliastmetes õppivates noortes tekitada huvi taastuvenergia vastu, jagades teadmisi taastuvenergia tootmise võimalustest ja kasulikkusest.
Töötubade raames tutvustati õpilastele erinevaid taastuvenergia tootmise viise, demonstreeriti tõhusaimaid tootmisvõimalusi ning selgitati, millised tegurid mõjutavad tootmise efektiivsust ja millised võivad olla piirangud taastuvenergia tootmisel. Ülesannete lahendamiseks võeti kasutusele Horizon Educational taastuvenergia õppekomplektid. Igale õpilasele oli ette nähtud mälestuseks ja meeneks ka kolledži seadmetega 3D prinditud ja kolledži tiimi abil kokku monteeritud tuulegeneraatori mudel.
Poole aasta jooksul osales õpitubades üle 300 noore Saaremaa erinevatest koolidest: Kuressaare Hariduse kool, Kuressaare Vanalinna kool, Kuressaare Nooruse kool, Saaremaa gümnaasium, Leisi kool, Salme põhikool, Pihtla kool, Aste põhikool. Paarkümmend last jõudsid meieni ka pealinna koolidest: Tallinna Mustamäe gümnaasium, Tallinna Arte gümnaasium ja Tallinna Kesklinna põhikool. Õpitubade raskusaste oli kohandatav vastavalt kooliastmele ning seega said noored lahendada nii lihtsamaid kui ka keerulisemaid ülesandeid. Poole aasta jooksul toimus 15 töötuba, nende seas ka avalik üritus Teadlaste Öö, mis meelitas kolledžisse enneolematult palju noori huvilisi. Töötoa vastu on huvi ilmutanud ka Jaapani Uda linna õpilased, kes väisavad Kuressaaret, sealhulgas kolledžit, juba augustikuus.
Ehkki projekt on ametlikult lõpu saanud, kutsume huvilisi sellegipoolest taastuvenergia kohta teadmisi omandama! Lisainfot saab küsida projektijuht Virgo Tiidermannilt.