Janika Leoste on IT Kolledži IT-didaktika nooremprofessor alates 1. aprillist.

Palun tutvusta ennast.
Olen IT-didaktika nooremprofessor, kes korraldab ka IT-didaktika uurimisrühma Creativity Matters tööd. Uurime, kuidas IT ainete õpetamist huvitavamaks muuta. Liigume kaasa kõikide suurte muutustega, nagu ka AI ehk tehisaru „plahvatus“ hariduses, sooviga seda õppijate kasuks pöörata. Enamik meie rühma liikmetest on seotud rakenduslike uurimustega, kuidas kaugosalusroboteid (telepresence robots) ja robotassistente paindlikes õppe-, töö-, äri-, tervishoiulahendustes kasutada nii, et kõik osapooled oleksid õnnelikud ja midagi ka paremaks muutuks.
Millistest Sinu kogemustest ja teadmistest professuuris kasu on?
Kindlasti on kasu minu eraettevõtja taustast ja ökonomisti magistrikraadist, mis aitab palju tegevuste kavandamisel, sealhulgas rahvusvaheliste projektitaotluste kirjutamisel. Samuti on kasu Tallinna Ülikooli kasvatusteaduste doktorikraadist, mis aitab mõista haridusinnovatsiooni eri tahke ning läheneda õppimisele ja õpetamisele teaduspõhiselt. Haridusinnovatsioon on distsipliini-, sektori- ja piiriülene. Samamoodi on see teadustööga, mis peab aitama inimestel elukestva õppe rajal püsida.
Mida tahad nooremprofessorina korda saata?
Soovin tugevdada ja laiendada IT-Kolledži IT-didaktika uurimisrühma. See tähendab rohkem rahvusvahelist koostööd ja projekte, rohkem kaasatud õppejõudusid, keda huvitab oma õpetamise uurimine ja teaduspõhine edendamine, rohkem koostööd teiste TalTechi uurimisrühmadega.
Üks üllatus, mis uuel positsioonil on olnud?
Suurenenud on teiste TalTechi uurimisrühmade huvi meie tegemiste vastu. Oleme avatud, ootame külla ja tutvustame meelsasti oma tegemisi.