Tallinna Tehnikaülikool

Oktoober oli vaimse tervise kuu ning TalTechi üliõpilasesindus pani sellel aastal suurt rõhku tudengite vaimse heaolu eest hoolitsemisele. Oktoobris toimusid elustiilikonverents, paneeldiskussioon, koolitused, infopäev, joogahommikud, vaimse tervise kohvik ning külas käisid isegi teraapiakoerad. 

Vaimse tervise kuu algas 3.oktoobril avaüritusega, kus tutvustati TalTechi tudengite seas läbi viidud vaimse tervise uuringu tulemusi ning Nõustamiskeskus rääkis, miks on oluline vaimsest tervisest rääkida. 

Terve kuu jooksul toimusid vaimse tervise teemalised koolitused nii Nõustamiskeskuse, Psühhobussi kui Timo Oja poolt. Koolitustel räägiti motivatsioonist, stressist, unest, tõhusast õppimisest ning lähedaste märkamisest ja toetamisest.  

Lisaks koolitustel toimusid kahel hommikul ka joogatunnid, mida viis läbi Sirli Kasepuu. Kohale tulid nii tudengid kui ka töötajad, kes said hingamis- ja venitusharjutustega oma kehale head teha ning pingeid maandada. 

Oktoobrikuu kõige suurem üritus oli 12.oktoobril toimunud elustiilikonverents “Harjumuste jõud”, mille peaesinejaks oli Märt Avandi. Tema rääkis tudengitele sõltuvustest ja vaimsest tervisest. Märt Avandi alustas konverentsipäeva väga avatult tudengite kõigile küsimustele vastates. Tema põhisõnum oli, et vaimse tervisega on oluline tegeleda ning abivajajate märkamine ja nendele abi andmine peab meie ühiskonnas saama veel olulisemaks ja laialdasemalt levinumaks. 

Elustiilikonverents_Leo_Muiste

Konverentsi esines veel Karl Pärjamäe, kes rõhutas vaimse tervise ja liikumise seost ning liikumise olulisust. Killu Kolsar rääkis nutisõltuvusest ning kuidas nutiseadmed, mida me igapäevaselt kasutame, võivad meie heaolule kahjulikult mõjuda. 

Liis Orav rääkis toitumisest ning kui oluline seos on toitumise ja vaimse tervise vahel. Tema rõhutas, et aju tervist on võimalik toiduga palju toetada, et igapäevaselt ennast vaimselt hästi tunda. Õhtu lõpetas kogemusnõustaja SIlver, kes rääkis oma kogemusloo seoses depressiooni ja sellest taastumise teekonnaga. 

Konverentsi on võimalik järgi vaadata SIIN!

Paneeldiskussioon_Leo_Muiste

19.oktoobril toimus paneeldiskussioon “Mida saab ülikoolis teha tudengite vaimse tervise toetamiseks?”. Panelistideks olid TalTechi üliõpilasesinduse juhatuse liige haridusvaldkonnas Karoliina Rebane, TalTechi nõustamiskeskuse psühholoog Kadri Kiiskmann, informaatika õppekava programmijuht ja õppejõud Ago Luberg ning Eesti Noorte Vaimse Tervise Liikumise huvikaitse eestvedaja Birgit Malken. Paneeli põhisõnumiks jäi see, et ülikool peab andma pinnase, milles on piisavalt võimalusi vaimse heaoluga tegelemiseks, ning keskkonna, kus need teemad on päevakajalised ja kõigi silmis olulised. Eelkõige on siiski tudengite enda vastutus oma vaimse tervise eest hoolt kanda ning selleks ülikoolis pakutavaid ressursse kasutada. 

Paneeldiskussiooni on võimalik järgi vaadata SIIN!

Kuu lõpus toimus veel vaimse tervise kohvik ning tudengimajas olid külas teraapiakoerad. Kohal olid peaasja vabatahtlikud, kes andsid soovijatele peamaja Caffeinis nõu. Vabatahtlikega said vestelda kõik soovijad. Samal ajal, kui toimus kohvik, olid Tudengimajas külas teraapiakoerad, kes tõid töötajate ja tudengite näole naeratuse. 

Oktoobrikuus pakuti nii tudengitele kui ka töötajatele palju võimalusi, et end vaimse tervise teemadel harida ning tutvuda ülikooli tugivõrgustikuga. Kuigi oktoober oli vaimse tervise kuu, siis ei tasuks ainult ühel kuul aastast oma vaimse tervise ja heaoluga tegeleda. Oluline on, et me teeksime seda aastaringselt ning oskaksime iseenda vajadusi märgata ja olla toeks ka oma lähedastele, kui nad seda vajavad. 

Täname Meeleturgutuse toetajaid: A Le Coq, AURA, SEIK, Kadarbiku, Brain Games.