04.11 - 05.11 toimunud Teamsport.ee esitleb:TalTechi Rektori karika ÖÖkorvpallil ning ÖÖvõrkpallil võttis osa kokku 24 võistkonda, ligi 140 sportlasega. Rektori karika punktiarvestuses on toimunud ka suured muudatused.

Reede õhtul 04.11 alustasid 11 korvpallivõistkonda teekonda turniirivõidu nimel, uskumatult kõrge visketabavusega viisid võidu koju TalTechi teadlased (professor Martin Eerme, vanemteadur Madis Ratassepp, teadur Maarjus Kirs ning teadur Mirko Mustonen) "KAPA" võistkonnast. Lisaks Teamsport auhindadele, said KAPA mehed õiguse esindada tehnikaülikooli ka 3x3 korvpallis Ylipallil.

Hõbemedali võitis võistkond "ITÜK 76ers" (Ragnar Kramm, Arne Antov, Uku Sõrmus, Robin Nook) kes viskas end finaali lisaajal tabatud lauapõrkega 2-punkti (kolmese joone tagant) viskega.

Kolmandale kohale jõudis lõpuks "Team Erasmus"(Diego del Rio, Leo Di Nino, Sebastian Fenn), kes lõpetas alagrupifaasi alles kolmandal kohal ning pidid kohamängudele jõudmiseks mängima "wild card" miniturniiri

öökoss
Vasakult paremale: Team Erasmus, KAPA, ITÜK 76ers

Järgmisel päeval, kohe peale Selver/TalTech kodumängu alustasid oma turniiriga 13 võrkpallivõistkonda. Ainuüksi alagrupifaas kestis 23:30ni, mis tähendas, et kohamängudes läks võistkondadel juba võitluseks mitte ainult vastaste, vaid ka iseendaga. Pool kaks öösel toimunud tasavägise finaali ning õiguse esindada TalTechi Ylipallil võitis võistkond "VK MuuMuu"(Wiljar Lobjakas, Merilyn Pähkel, Raino Marten Rammo, Renate Hinno, Ken Lilloja, Nelle Kasemaa, Karlis Mesila, Väle Võlma), kes oli ka algusest peale turniiri suursoosik.

Finaalis esimese geimi 0:15 kaotanud võistkond "69" (Martin Filippov, Meelis Kobin, Violetta Jurkina, Egert Pajor, Elina Liibak, Helena Tull) suutis mängu siiski otsustavasse geimi viia, kuid terve turniiri kuuekesi mänginud võistkonnal selleks hetkeks enam energiavarusid alles polnud ning pidid leppima turniiril teise kohaga.

Auväärt kolmandale kohale platseerusid enamasti TalTechi töötajatest koosnev võistkond "Majandusteaduskonna naised ja sõbrad" (Merli Reidolf, Kerli Onno, Mariliis Trei, Rait Käbin, Allan Niidu, Kalle Kilk, Siim Lomp).

ÖÖvõrk
Vasakult paremale: Majandusteaduskonna naised ja sõbrad, VK MuuMuu, 69

Rektori karika punktid

Kuna Rektori karika võistluspunkte saab teenida iga teaduskonna parim võistkond ning juhul, kui neil on kõik liikmed ühest teaduskonnast, siis ööturniiridelt teenisid teaduskonnad punkte järgnevalt:

ÖÖkorvpall

• Inseneriteaduskond - 120p (KAPA)

• Infotehnoloogia teaduskond - 100p (ITÜK 76ers)

• Majandusteaduskond - 80p (Rahaloopijad)

• Mereakadeemia - 70p (Tüürimehed)

• Loodusteaduskond - 0p

ÖÖvõrkpall

• Infotehnoloogia teaduskond - 120p (Tiimi Nimi)

• Majandusteaduskond - 100p (Pimepankurid)

• Inseneriteaduskond - 80p (Susmoment)

• Mereakadeemia - 70p (Võrgumõmmid)

• Loodusteaduskond - 0p

Rektori karika üldseis peale ÖÖkorvpalli ja ÖÖvõrkpalli

Üldseisu on viidud läbi ka punktide muudatus eelmiselt etapilt (mälumäng), kus kaks tiimi olid kõikides aspektides võrdsed (IT ja insener jagavad 2.-3. koha punktid).

I koht: Infotehnoloogia teaduskond (416p)

II koht: Inseneriteaduskond (402p)

III koht: Eesti Mereakadeemia (380p)

IV koht: Majandusteaduskond (320p)

V koht: Loodusteaduskond (102p)

Nagu ka varasemalt on teada antud, siis aktiivuspunktid lisatakse tagantjärgi novembris 2022, mil käesoleva aasta ülikooli liikmeskonna statistika ametlikult ilmub.

Võidutsevale teaduskonnale kuulub uhke rändkarikas, mida hakatakse tervele ülikooliperele ja külalistele valgustatud klaasvitriinis eksponeerima. Lisaks antakse võidutsevale teaduskonnale õigus viia ellu nende endi poolt valitud projekt, mille korraldamisel paneb õla alla meie enda kallis tehnikaülikool, nii nõu kui jõuga ja loomikult ka finantsiliselt.

Iga teaduskond, eesotsas üliõpilaskoguga, korraldab ideekonkursi ning valib hiljemalt kevadsemestri esimese nädala lõpuks välja ühe idee/projekti, mis teaduskonna võidu puhul koostöös ülikooliga ellu viiakse.

Võitva teaduskonna idee võib põhimõtteliselt olla mis iganes, kuid see peab olema kuidagi kasulik tervele ülikooliperele (ühiselamute juures asuva korvpalliväljaku renoveerimine, tuhandete uute puude istutamine mõne ägeda peo, seminari korraldus, või lausa kutsuda mõni maailmakuulus kõneleja meile ülikooli)