Aitäh kõigile osalejatele! Esseesid teemal „Piirideta ülikool, Eesti parim võimalus“ saadeti meile 18 ja eriline rõõm oli näha, et neid tuli nii Eestist kui ka piiri tagant, nii ülikooli tudengitelt, töötajatelt ja vilistlastelt kui ka gümnaasiumiõpilastelt. Esseesid hindab nüüd 11-liikmeline žürii, kuhu kuuluvad ülikooli juhtkonna esindajad, üliõpilaste esindaja, ettevõtjate esindajad ja ajakirjanikud. Võitja kuulutame välja 21. jaanuaril toimuval arengukonverentsil.

Milline on ülikooli roll tulevikus, arvestades nii õppija, ühiskonna kui planeedi vaadet? Kust tulevad targad inimesed ja kuidas neid mitte raisku lasta? Kuidas lõhkuda kujuteldavaid piire riikide, organisatsioonide, sugude ja valdkondade vahel? Ootame mõttelende visionääridelt ja filosoofidelt, tudengeilt ja lapsevanemailt, kirjanikelt ja ettevõtjailt, kunstnikelt ja luuletajailt.

• Pikkus 10 000 tähemärki
  • Tähtaeg 3. jaanuar 2021
  • Essee saada e-kirja teel aadressile esseekonkurss@taltech.ee
  • Esikohale rahaline preemia – 800 eurot (žürii võib välja anda ka eriauhindu)
  • Parimad kutsub TalTechi rektor oma meeskonnaga õhtusöögile, et üheskoos piirideta ülikooli teemadel mõtteid vahetada.

21. jaanuaril kuulutati välja TalTechi esseekonkursi „Piirideta ülikool, Eesti parim võimalus“ võitja, kelleks on kahekordne tehnikaülikooli vilistlane ning Admiral Marketsi tegevjuht Sergei Bogatenkov. Loe võiduesseed