Tallinna Tehnikaülikooli (TalTech) saab järgmiseks õppeaastaks sisseastumisavaldusi esitada juba alates 2018. aasta novembrist. Esimese kolme kuuga on bakalaureuse ja magistri õppeprogrammidele avalduse esitanud juba pea 300 inimest.

TalTechi õppeprorektor Hendrik Voll selgitas, et TalTech on Eestis esimene ülikool, kes annab tulevastele tudengitele võimaluse sisseastumisavaldusi esitada sisuliselt aastaringselt. „Huvi varajase sisseastumise vastu on olnud üle ootuste suur – bakalaureuse õppesse on avalduse esitanud juba üle 200 inimese, magistrisse üle 70. Kusjuures enamustele varem lõpetanule oleme teinud juba ettepaneku õppima tulemiseks ning suurem osa nendest on selle juba ka kinnitanud,“ tundis Voll head meelt.

Bakalaureuse õppeprogrammidest on seni olnud populaarseimad IT süsteemide arendamise, informaatika, rakendusliku majandusteaduse ning ärinduse omad. Magistris ehitiste projekteerimise ja ehitusjuhtimise, ärirahanduse ja majandusarvestuse, juhtimise ja turunduse ning hoonete ja rajatiste programmid.

Kõige positiivsemaks peab Voll seda, et mõne seni ebapopulaarse õppeprogrammi vastu on huvi üles näidanud juba 20 protsenti tavapärasest vastuvõetavate arvust. „Üldises plaanis saaksime tänaseks laekunud avalduste põhjal komplekteerida juba ca 25 protsenti programmidest,“ kirjeldas ta.

„Pea pooled avalduse esitanutest pole veel gümnaasiumi lõpetanud ja seega sisseastumiseks vajalikke riigieksameid teinud. Nemad on hetkel tingimuslikult kandideerivad ning kohe, kui eksamitulemused teada ja tehnikaülikooli lävendi täitnud, ka ülikooli vastu võetud,“ selgitas Voll. See pakub tema sõnul noortele kindluse tuleviku osas ning vähem muretsemist suvel, mil algavad teiste ülikoolide sisseastumisperioodid.

Suurepärase võimaluse TalTechi õppimisvõimalustega tutvumiseks pakub 26. veebruaril toimuv avatud uste päev, mil saab ülevaate kõikidest ülikooli õppeprogrammidest, osaleda töötubades ja teha tutvust ülikooli linnakuga. Kõik, kes juba on leidnud sobiva eriala või leiavad selle avatud uste päevalt, saavad ka kohapeal esitada sisseastumisavalduse. Avaldusi saab esitada ka praegu läbi sisseastumise infosüsteemi SAIS.

Tähtsad kuupäevad

26. veebruar: TalTechi avatud uste päev
11. – 24. märts: vastuvõtukatsete teine periood (registreerimine TalTechi kodulehel).
29. aprill – 5. mai: vastuvõtukatsete kolmas periood (registreerimine TalTechi kodulehel).
17. – 25. juuni kell 12.00: registreerumine eesti keele ja matemaatika sisseastumiskatsetele (bakalaureuseõppesse kandideerimisel).
25. juuni: konsultatsioonid matemaatika sisseastumiskatsele (vajalik eelnev registreerimine TalTechi kodulehel).
26. juuni: matemaatika sisseastumiskatse Tallinnas, Kohtla-Järvel ja Kuressaares (vajalik eelnev registreerimine TalTechi kodulehel).
27. juuni: eesti keele sisseastumiskatse Tallinnas neile, kellel ei ole sooritatud (või on tulemus alla lävendi) eesti keele või eesti keel teise keelena riigieksamit (vajalik eelnev registreerimine TalTechi kodulehel).
25. juuni – 4. juuli: avalduste ja dokumentide esitamine TalTechis kohapeal ja sisseastumise infosüsteemis SAIS. 4. juulil sulgub avalduste esitamine kell 12 SAISis ja kohapeal.
6. – 10. juuli: vastuvõtukatsete neljas periood (bakalaureuseõppesse kandideerimisel).
9. – 10. juuli: vastuvõtukatsete neljas periood (magistriõppesse kandideerimisel).
15. juuli: SAISis õppimatuleku kinnitamise lõpptähtaeg.
26. august: eelnädal – esimene õppenädal esmakursuslastele.