Tallinna Tehnikaülikool

Peter Tobi Sunmola õpib TalTechis rahvusvahelist ärikorralduse magistriõppes ning töötab online-rahanduse ettevõttes Monese kliendisuhetega. 

Peter Tobi Sunmola
Peter Tobi Sunmola. Foto: erakogu

Mis on hea äri alused? 

Oma valdkonna, konkurentide ja klientide tundmine, oma toodete ja teenuste turundamine ja hea meeskonna ülesehitamine. 

Kuidas Eesti ärikeskkond erineb Sinu kodumaa omast? 

Minu kodumaal Nigeerias on ettevõtlus Eestist üsna teistmoodi, erinevad on nii tööjõud, ettevõtluskeskkond, seadusandlus ja turg. Üks silmapaistev erinevus on, et Eesti on üles ehitanud väga tehnoloogilise ettevõtluskeskkonna. 

Kasumi teenimise kõrval lasub igal ettevõttel ka sotsiaalne vastutus. Kuidas leida tasakaal omanike ja ühiskonna vajaduste ja huvide vahel? 

Sotsiaalselt vastutustundlik tegutsemine aitab parandada ettevõtte mainet ja brändi. Tasakaal on arvestamises, mis lähikeskkonnas puudub, ilma et see mõjutaks negatiivselt ettevõtte kasumimarginaali. 

Mis on järgmisel 5-10 aastal rahvusvahelise äri suurimad väljakutsed? 

  • Keelebarjäärid. 
  • Kultuurilised erinevused. 
  • Globaalsete tiimide juhtimine. 
  • Valuutavahetustasud ja inflatsioon. 
  • Nüansid välismaises poliitikas, reeglistikes ja suhetes. 

Üks asi, mida Sa enne sel erialal õppimist või töötamist ei teadnud. 

Kuidas kasutada kultuuridevahelisi äristrateegiaid. 

Kas teadsid, et kui keegi jaapanlase ulatatud visiitkaardi niisama taskusse pistab või kohtumispaika maha unustab, on vastastikusel äril ilmselt kriips peal? Või seda, et Suurbritannial on maailma pikim maksuseadustik? Kui sul tiksuvad peas vägevad äriideed, millele kodumaa piirid suure tõenäosusega kitsaks jäävad, tule õpi rahvusvahelise ärikorralduse peeneid nüansse. Tutvu õppekavaga: taltech.ee/rvarikorraldus

Laeb infot...