Tallinna Tehnikaülikool

TalTech Virumaa kolledži Põlevkivi Kompetentsikeskuse inkubant Jevgeni Puškin (Overdiff OÜ) sai PKK intellektuaalomandi eksperdi kaasabil kasuliku mudeli tunnistuse leiutisele „Reklaamvideo kandealus“.

PKK_Puskinialus_200x258
Reklaamvideo kandealuse uudsus on pöörleva kandealus, mis võimaldab stereoheli ja digitaalse pildi esitamist kolmel erineval ekraanil üheaegselt.

Leiutis „Reklaamvideo kandealus“ (EE01438U) / Rotating  Billboard of Advertising Video on lisatud Patendiameti kasulike mudelite andmebaasi ja on avaldatud 15. oktoobri 2018.a Kasuliku Mudeli lehes Nr 10/2018. Tegemist on pöörleva videokandealusega, mis on varustatud kolme ekraani ja stereoheliseadmega ning toetub spetsiaalsele metallkarkassile. Antud leiutis pakub uudse tehnilise lahenduse reklaamvideo pöörleva kandealuse näol, mis võimaldab stereoheli ja digitaalse pildi esitamist kolmel erineval ekraanil üheaegselt. 

Leiutis kuulub info- ja kommunikatsioonivaldkonda ning seda kasutatakse visuaalse info edastamiseks reklaami otstarbel. Leiutise valdkonnaks on visuaalne kommunikatsioon ja reklaam, mida nimetatakse ruumisiseseks infoedastussüsteemiks/Indoor advertising. Hetkel tehnika tasemes tuntud lahendused pakuvad enamasti staatiliselt seisvaid kandealuseid koos paberkandjal oleva info edastamise võimalusega.

Seade on juba leidnud kasutamist. Leiutise kasutamiseks sobivad nii kaubanduskeskused, supermarketid, ärikeskused, lennujaamad, kultuurikeskused, kinoteatrid ja teised kohad, kus on vaja ajastada asjakohase informatsiooni ja reklaami edastamist.

Laeb infot...