Meil on hea meel teatada, et tänavu aprillis külastab Ragnar Nurkse instituuti külalisprofessorina Pan Suk Kim, väljapaistev Korea teadlane, rahvusvaheline avaliku halduse funktsionäär ja endine Lõuna-Korea avaliku halduse minister.

Pan Suk Kim
Professor Pan Suk Kim

Praegune ÜRO rahvusvahelise avaliku teenistuse komisjoni (ICSC) liige ja Washingtonis asuva Rahvusliku Avaliku Halduse Akadeemia (NAPA) poolt valitud eluaegse rahvusvahelise stipendiumi saaja dr Pan Suk Kim on teinud suurepärast karjääri nii akadeemilises ringkonnas kui avalikus sektoris.

Ta on olnud Lõuna-Korea Yonsei ülikooli valitsus- ja ärikolledži dekaan, kus ta on hetkel avaliku halduse emeriitprofessor. Aastatel 2017–2018 oli ta Korea Vabariigi personalijuhtimise ministeeriumi minister ning aastatel 2004–2005 personalipoliitika vanemsekretär Korea Vabariigi presidendi kantseleis. Ta on olnud ka Korea keskvalitsuse haldusreformi komitee (ARC) ja mitme poliitika nõuandekoja liige.

Lisaks on ta juhtinud mitmeid erialaühendusi, sealhulgas Korea avaliku personalihalduse ühingut (KOSPPA), piirkondlikke ja rahvusvahelisi ühendusi ning ka Aasia Avaliku Halduse Assotsiatsiooni (AAPA) ja Rahvusvahelist Haldusteaduste Instituuti (IIAS) Brüsselis. Ta on olnud kaks ametiaega (2006–2009 ja 2010–2013) New Yorgis asuva Ühinenud Rahvaste Organisatsiooni avaliku halduse ekspertide komitee (CEPA) liige ja aseesimees. Praegu on ta Ameerika Avaliku Halduse Ühingu (ASPA) rahvusvaheline direktor.

"Meil on suur au, et professor Pan on nõustunud olema TalTechi Ragnar Nurkse instituudi külalisprofessor. Ragnar Nurkse külalisprofessuuri missioon on laiendada meie valitsemise ja innovatsioonialast debatti lääne domineerivatest narratiividest kaugemale. Professor Pani muljetavaldav erialane ja akadeemiline kogemus Koreas ja kogu maailmas pakub meile suurepäraseid teadmisi ning olen veendunud, et meie loengud ja seminarid saavad olema tulvil kaasahaaravaid ja rahuldust pakkuvaid arutelusid," ütles kaasprofessor Erkki Karo, Ragnar Nurkse innovatsiooni ja valitsemise instituudi direktor.

Professor Pan õpetab kevadsemestril koos professor Wolfgang Drechsleriga mitte-läänelikku avalikku haldust ning käsitleb ühe teemaplokina personalijuhtimist Korea valitsuses, sh värbamist töötajate valikut ja mitmekesisust. Samuti suhtleb ta üliõpilastega ning konsulteerib ja arutleb kolleegidega.

Professor Pan peab oma visiidi jooksul ka avaliku loengu presidentide ametisse nimetamise poliitikast Lõuna-Korea kogemusel (The Politics of Presidential Appointments: The South Korean Experience). Rohkem infot avaliku loengu kohta lisandub Nurkse instituudi veebilehele.