25.jaanuaril toimus Energiatehnoloogia instituudi soojussõlme õppelabori pidulik avamine. Soojussõlme õppelabor rajati instituudi ja ettevõtete koostöös, valmimisse panustasid ettevõtted: AS Eesti Termotehnika, Danfoss AS, Silekt OÜ, Fimole OÜ, SIA Grundfos Eesti ning Küttemaailm OÜ, ettevõtjate-poolseks eestvedajaks oli Hain Dengo. Energiatehnoloogia instituudi poolne projektijuht oli Kertu Lepiksaar. Tänusõnad ettevõtjatele laususid rektor Tiit Land, dekaan Fjodor Sergejev ja instituudi direktor Alar Konist.

Õppelabori soojussõlme stendi näol on tegemist esimese omalaadse soojussõlme õppestendiga Eestis. Stendi abil hakkavad üliõpilased omandama praktilisi kogemusi soojusvarustussüsteemide planeerimisel ja nendega töötamisel, siin on võimalik testida kõikide omandatud soojus- ja massilevi, hüdromehaanika ning tootmisautomaatika alaste teoreetiliste teadmiste toimivust praktikas. Stendi abil saab väga hea ülevaate, millest peaks üks tänapäevane soojussõlm koosnema, lisaks saab kontrollida soojusvahetite arvutusi ning õppida, kuidas valida soojusvarustussüsteemidesse õigeid komponente (pumbad, ventiilid jne). Seadmeid saab juhtida interaktiivse arvutiliidese abil, kõikide parameetrite muutumisi on võimalik jälgida graafiliselt. Koos väikekatelde ja emissioonimõõtmise laboriga moodustus nüüd üks terviklik süsteem, kus tudengitel on võimalik uurida ja arvutada soojuse tootmise erinevaid viise, soojusjaotust ja tekkivaid õhuemissioone.

Soojussõlme õppestend
Soojussõlme õppestend-2