Päev enne Eesti Vabariigi aastapäeva kogunesid sajad Tehnikaülikooli töötajad, tudengid ja vilistlased TalTechi Tudengimajja, et võistelda legendaarses ”viska pall topsi” mängus ehk beer pongis. Üle viie tunni kestnud turniiri lõpuks jõudsid finaali majandus- ning inseneriteaduskonna esindusvõistkonnad.

Longero pong

Ligi kahesajale võistlustulle astunud tudengile, töötajale ning vilistlasele elas kaasa sama palju pealtvaatajaid. Kõik koos muutsid Tudengimaja, vähemalt üheks õhtuks, pealinna parimaks meelelahutuspaigaks: võisteldi erinevates ägedates (ja ka veidi napakates) kostüümides, lauldi kaasa ja löödi tantsu parimate muusikapalade saatel, valati koos rõõmupisaraid kui ka lohutati üksteist peale kaotust. Turniiri tugevaimad noored jõudsid kuulujuttude sõnul lambaid lugema alles varajastel hommikutundidel (ja ikkagi veel ka Tipikate Marsile jõuda). Tehnikaülikooli liikmeskond on pikki aastaid pidanud end üheks suureks pereks ning see õhtu oli suurepärane tõestus, et tõesti ollakse üks suur, soe ja ühtehoidev perekond.

Beer pongi (või siis tänu Hartwalli toetusele ”Longero pongi”) populaarsus ei tulnud korraldajatele üllatusena. 2021. aasta küsitlusel, milles uuriti Tehnikaülikooli tudengite arvamust Rektori karika võistlusalade kohta, oli just see lihtne ”pall topsi mäng” pika puuga kõige populaarsem võistlusala (ligi 70% kõikidest vastanutest tahtsid võistlusprogrammis näha beer pongi). Tudengite tahtele ei saanud vastu ka ülikooli juhtkond, mistõttu otsustasid rektor Tiit Land ja õppeprorektor Hendrik Voll jõud ühendada ning kontrollida, mis puust TalTechi pere tehtud on.

Esimeses voorus miinusringi langenud härrased suutsid võidušansse siiski elus hoida veel tunde, kui tudengite toetava skandeerimise ”Rektor! Rektor! Rektor!” saatel ning täpsete visete abil suudeti end ligi 90 võistkonna seas jõuda lõpuks auväärsele 13. kohale. Autasuks võimas aplaus.

Turniiri lõppfaas oli täis vaatemängu, dramaatilisi hetki ning üllatusmomente, lõpuks osutusid Longero Pongi medalistideks:

I koht - Daniel Aasorg, Andrias Adamson (majandusteaduskond)
II koht - Erich Voomets, Jete Vilen (inseneriteaduskond)
III koht - Karolin Kängsepp, Nele Liis Sams (infotehnoloogia teaduskond)

Ülejäänud kohtadega oma võimalik tutvuda SIIN
Turniiritabeliga on võimalik tutvuda SIIN

Rektori karika punktid

Võistluspunkid

Võistluspunktid jagunesid sel korral järgnevalt:

• 120p – majandusteaduskond
  • 100p – inseneriteaduskond
  • 80p – infotehnoloogia teaduskond
  • 70p – loodusteaduskond
  • 60p – Eesti Mereakadeemia

PS! Rektori karika võistluspunktid saab kirja ainult teaduskonna parim võistkond

Aktiivsuspunktid

Aktiivsuspunkte jagatakse vastavalt teaduskonna üliõpilaste osakaalule kogu ülikooli üliõpilaste arvust, seisuga november 2022. Iga osaluskorraga teenivad teaduskonnad punkte järgnevalt:

• Inseneriteaduskond: 1
  • IT teaduskond: 1,11
  • Majandusteaduskond: 1,46
  • Loodusteaduskond: 5,65
  • Mereakadeemia: 6,15

Longero Pongi osavõtjate arv teaduskonniti ning aktiivsuspunktid:

• Inseneriteaduskond: 62 (62p)
  • IT teaduskond: 45 (49,95p)
  • Majandusteaduskond: 37 (54.02p)
  • Loodusteaduskond: 9 (50,85)
  • Mereakadeemia: 21 (129,15)

Üldarvestus seisuga 01.03.2023

1. Mereakadeemia: 1051,2p
  2. Inseneriteaduskond: 856p
  3. IT teaduskond: 744,75
  4. Majandusteaduskond: 688,57p
  5. Loodusteaduskond: 525,8p

Järgmine TalTechi Rektori karika etapp toimub märtsi lõpus peahoone fuajees ning selleks on Darts (noolemäng), mida aitab korraldada Eesti Dartsi Liit.