Tallinna Tehnikaülikool

Igaühel meist vedeleb kodus asju, mis on katki, kuid parandamiseks ei jätku kas aega või piisavalt teadmisi. Mõnikord peame väikese rikke tõttu asendama terve kalli toote, teinekord jällegi viskame ära midagi, mida saaks kiirelt korda teha kui vaid oleks keegi, kes oskaks nõu anda. Remondikohvik just seda muret lahendabki - kohal on vabatahtlikud, kes on kogenud asjade parandamises ja kes tunnevad rõõmu vanale uue elu andmisest.

Kuidas sai remondikohvik alguse?

remondikohvik noored parandavad

Remondikohvik ei toimu üldsegi mitte esimest korda! See sai alguse juba 2013. aastal Skeemipesa, Lapikute ja kohviku Pööning koostöös. Vahelduva eduga on üritust korraldatud aastate jooksul mitu korda. Tegelikult ei ole ka remondikohviku idee üldsegi uudne, vaid selletaolised üritused on mitmel pool maailmas päris palju populaarsust kogunud. Sellest on kujunenud lausa kogukond, mis toob regulaarselt naabruskonna ühtekokku, et aidata üksteisel korda teha asjad, mille parandamine tüütu või lootusetuna tundub ning samal ajal ka lõbusalt aega veeta. Loodame, et meie unistus täitub ning näeme sellise kogukonna teket ka Tallinnas.

Remondikohvikus saab parandada peaaegu kõike

Remondikohvikus saab parandada kõike alates väiksematest koduseadmetest (kõik, mida jaksad kohale vedada) kuni riieteni välja. Parandusse on toodud kõrvaklapid, robottolmuimeja, arvuti, massaažirull, kleidid, mänguautod jne. Lahenduse on leidnud ka arvuti tarkvara probleemid. Alati ei peagi olema tegemist parandustööga - võib-olla soovid hoopis mõne riideeseme muuta paremini istuvamaks või sellele uue elu anda?

Parandada ei saa suuri koduseadmeid, jalanõusid, kotte ja nahkesemeid. Samuti ei saa tõenäoliselt midagi teha aku probleemidega, kuna nende lahendamine võib ohtlikuks osutuda. Nõu saamiseks võib sellegipoolest kohale tulla ning saame suunata edasi õigesse kohta.

mänguasja parandus

Miks osaleda?

Lisaks sellele, et saad niisama seisvad asjad korda teha, on osalemisel ka palju muid positiivseid külgi. Näiteks saad vana asja parandades raha säästa, kuna ei pea selle asemel uut ostma. Parandamine on palju keskkonnasõbralikum kui asjade lihtsalt ära viskamine. Unustada ei tasu ka võimalust õppida, kuidas asjad töötavad ning kui kergesti need võivad parandatavad olla. Sõbralikud abilised teevad keerulised asjad kergesti mõistetavaks ning aitavad leida vastused Sinu küsimustele.

Kuidas see töötab?

Osalemiseks tuleb lihtsalt kohale tulla! Kohapeal on olemas tööriistad ja abilised, kes annavad nõu ning oskavad juhendada, kuidas asjad korda teha. See ei maksa mitte midagi peale paari lahke sõna neile, kes Sulle appi tulevad. Järgmine üritus toimub juba 27. aprillil!

noor ja vana parandaja