Tallinna Tehnikaülikool

Amet pakub inseneri- ja IT-tudengitele riigikaitse probleeme nii õppetöös lahendamiseks kui ka lõputööde teemadeks ja abistab ülikooli riigikaitseliste teadmiste ja kogemustega juhendajate leidmisel. Esimesed ülesanded on juba tudengitele lahendada antud.

Foto allikas: unsplash.com
Foto allikas: unsplash.com

Kaptenmajor reservis ja tehnikaülikooli Seebecki elektroonikainstituudi lektor Mari-Anne Meister teab, et lahinguväli, nagu me seda meedia vahendusel näeme, on digitaalne ja tehnoloogiliselt mitmekesine. „Eelise saavutab see, kellel on parem ülevaade, täpsemad relvad ja targad võitlejad. Raadio teel juhitavad elektroonilised vahendid võimaldavad täpset kontrolli erinevates rakendustes, alates droonidest kuni sõjaliste süsteemideni. 

Kõiges selles saab TalTech kaitsevaldkonnas panustada ja kaasa aidata.“Kaitseressursside Ameti riigikaitselise hariduse valdkonnajuht Aare Jamnese sõnul on riigikaitses mitmeid IT-alaseid arenduskohti, mis on jõukohased juba bakalaureuseastmes õppivale üliõpilasele. „Näiteks alustatakse TalTechis miinivälja passide rakenduse loomisega, et automaatselt miinivälju positsioneerida ja kaardistada,“ ütles Jamnes. 

Koostöölepe sätestab teavitustööd erinevate karjäärivõimaluste kohta riigikaitses. Üheks väljundiks on Kaitseressursside Ameti insener-tehnilist haridust omandavate tudengite stipendiumiprogramm, millele saab kandideerida igal aastal novembrist detsembrini.