Tallinna Tehnikaülikool

Saaremaalt pärit Riin Lepik on TalTechi Loodusteaduskonna Rakenduskeemia ja biotehnoloogia eriala teise aasta magistrant ja tegutseb igapäevaselt Keemia ja biotehnolooogia instituudi biokeemia teaduslaboris.

Picture of Riin Lepik.

Kelleks Sa saada tahad?

Peale gümnaasiumi lõpetamist ei teadnud ma veel, kelleks tulevikus saada tahan, seega valisin eriala, mis tundus mulle tollal kõige huvitavam. Nüüd, kui olen lõpetamas magistriõpinguid, ei tea ma tegelikult ikkagi, kelleks päris täpselt saada tahan.

Õnneks aga on Rakenduskeemia ja biotehnoloogia väga laiapõhjaline loodusteadustel baseeruv õppekava, mis tagab suure valikuvõimaluse tööturul.

Mis on Su peaeriala ja miks Sa soovitad just seda õppida?

Minu peaeriala on Rakenduskeemia ja biotehnoloogia, kus on võimalik valida kahe suuna vahel – keemia või geenitehnoloogia. Mina spetsialiseerusin keemiale. Rakenduskeemia ja biotehnoloogia tudengitel on võimalik õppida tunnustatud spetsialistide käe all, osaleda aktiivselt teadustöös ning suunduda vahetusõpingutele ka välismaale. Lisaks on võimalik kandideerida mitmetele stipendiumitele, näiteks toetas minu õpinguid eelmisel semestril Cambrex Tallinn. Tegu on tõeliselt huvitava erialaga, kus ei hakka õppides kunagi igav. Eriala lõpetajatel on mitmeid karjäärivõimalusi nii Eestis kui ka välismaal.

Üks fun fact, mida sa enne sel erialal õppimist ei teadnud.

Võib-olla olete märganud, et peale erinevate metallesemete puudutamist, näiteks müntide peos hoidmist, jääb kätele veider lõhn, mida sageli seostatakse metalli lõhnaga. Tegelikult toimib metall vaid katalüsaatorina reaktsioonis, kus lagundatakse naha pinnal olevaid õlisid, higi või muid keemilisi ühendeid ja tulemuseks on iseloomuliku lõhnaga lendlevad orgaanilised ühendid.

Sa oled uudishimulik ja esitad sageli ümbritseva maailma kohta küsimusi "miks" ja "kuidas"? Sind huvitavad looduses toimuvad protsessid ja soovid neid mõista? Soovid oma teadmisi tulevikus praktiliselt rakendada, et muuta paremaks maailma või kasvõi mingit pisikest osa sellest? Siis tutvu Rakenduskeemia, toidu- ja geenitehnoloogia õppekavaga lähemalt: www.taltech.ee/rakenduskeemia-toidu-ja-geenitehnoloogia.

Laeb infot...