Tallinna Tehnikaülikool

Robotex Eesti online üritus toimub 4. juunil ning saab teoks tänu Robotexi USA partneritele RoboRave ja RoboSensei ning koostöös RoboMikuga ja Elisa Stage’iga Eestist.

Robotex 2019

Ülekanne algab 4. juunil kell 10 ning seda saab jälgida Elisa Stage platvormil või Robotexi Facebooki vahendusel.  Võistluspäeva juhivad legendaarsed Robotexi päevajuhid Karl Pütsep ja Oskar Orglaan. Võistluste vaatamine on kõigile tasuta.

“USA ja Euroopa suurimate korraldajate koostöö tulemusena saame lõpuks pakkuda Eesti koolinoortele võimaluse võistelda. See on nelja tugeva organisatsiooni panus sellesse, et kooliaasta lõpus saavad meie kõige nutikamad noored ennast üle pika aja proovile panna. Elisa Stage’i kaudu on võimalik kõikidel ka oma kooli meeskondadele kaasa elada,” kommenteeris Robotex Eesti toimumist veebis Robotexi tegevjuht Ave Laas.

Kokku on seekord osalemas 69 meeskonda, neist 45 võiskonda võistlevad LEGO sumo alal ning LEGO joonejärgimisel võtavad mõõtu 24 meeskonda.

Võistkonnad on 15 koolist  ja huviringist üle Eesti, enim osavõtjaid on Harjumaalt. LEGO sumo võistlus algab kell 10 ning joonejärgimine orienteeruvalt 11.30.

Kogu võistluspäev kantakse üle Robotexi Facebook Lives ja Elisa Stage platvormil. Võistluspäeva juhitakse Robotexi stuudiost ning võistlejad liituvad veebi vahendusel igaüks neist kas oma kodust või koolist. Online võistlus tähendab seda, et iga võistleja on ülesse seadnud kas sumo või joonejärgimise võistlusväljaku vastavalt etteantud juhistele ja nõuetele ning on reaalajas 4. juunil valmis otseülekande vahendusel võistlema talle varasemalt ette määratud ajavahemikul.

4. juunil saab võistlust vaadata Elisatage kanalis

Robotex Eesti online võistluse partneriteks on RoboMiku, Elisa Stage, RoboRave (USA), TalTech, Eesti Lennuakadeemia, Digipurk ja Funtime Service.

Loe Robotex Eesti online’i kohta lähemalt:
robotex.ee
fb.com/RobotexInternational
 

Laeb infot...