Käimas on jätkusuutlikkuse nädal, kus kõik huvilised saavad oma teadmised proovile panna põnevates mängudes, tuua vahetusse enda kasutuseta seisvad rõivad ja valida endale uued ning õppida praktilisi oskusi kestlikuks eluviisiks.
Prügi sorteerimise mäng
Prügi sorteerimise mäng meelitas kohale 58 osalejat, nii tudengeid kui õppejõude. Paraku ei õnnestunud ühelgi osalisel kõiki jäätmeid õigesti sorteerida. Millised olid levinumad vead?
- Avokaado pandi 26 korral valesti biojäätmetesse (õige: olmejäätmed). Ainult 1üks inimene sorteeris selle õigesti.
- Munakarp pandi 23 korral valesti paberi hulka (õige: biojäätmed). Õigesti sorteerisid neli inimest.
Kaasav ja hariv mäng andis võimaluse õppida ja täitis igati oma eesmärgi, leiavad korraldajad.
Jätkusuutlikkuse jaht
Teisipäevasest Jätkusuutlikkuse jahist võttis osa üle 60 inimese. Üritus kulges rõõmsas meeleolus – rahulik tegutsemine soosis uute teadmiste omandamist. Viktoriinis osalejatest 10% vastasid õigesti kõigile kliimakriisi küsimustele, 61% tundsid ära, milline oli kraanivesi ja milline pudelivesi. Milliseid teadmisi osalejad said?
- Prügi sorteerimise punktis ootas osalejaid “wild card” – ravimikarbi näol. Paljud said esmakordselt teada, et ravimijäägid ei kuulu prügikasti, vaid tuleb viia apteeki. See fakt jäi mitmetele väga hästi meelde.
- Veepunktis selgus, et vahet teha kraaniveel ja pudeliveel ei olegi nii lihtne, kui esialgu arvata võiks – see üllatas nii mõndagi osalejat.
Kõik osalejad said tänutäheks kaasa Tere taimse Tofukese, mille kohta jagati samuti positiivset tagasisidet – inimestele meeldis väga taimne kohuke.
Korraldajad tänavad kõiki Jätkusuutlikkuse jahi osalejaid, toetajaid ja kaasaelajaid! „Loodetavasti kohtume taas järgmisel aastal!“
Riidering
Rõivaste vahetamise üritusele registreerus 135 inimest, kokku koguti 1023 riideeset TalTechi üliõpilastelt, kooli töötajatelt, õppejõududelt ja ka inimestelt väljastpoolt kooli. Vahetusse läks 519 riideeset ja ülejäänud 504 annetasid korraldajad lasterikastele peredele.
Iga osaleja sai toodud riideeseme asemele sai valida teise toodud riide! Kõikidele uudistajatele, kes ei olnud registreerunud, olid esimesel päeval riided 2€ ja teisel päeval 1€.
„Ürituselt võis leida palju erinevaid riideid, jalanõusid ja aksessuaare. Samuti oli võimalus igal inimesel võtta endale tasuta prilliraamid, millel klaasid ära vahetada ning uus võimalus anda. Prilliraamid kogus kokku Samm Korraga koostöös VIUU prillipoega,“ rääkisid korraldajad.
Üritusele tulid kohale ka Fashion Revolution Estonia esindajad, kes valisid ürituselt välja riided, mis liigitusid kohaliku disaini, käsitöö, ainueksemplari, hea materjali või jätkusuutliku tootja kategooriasse.
Lisaks said kõik osalejad oma teadmised proovile panna jätkusuutliku riiete tarbimisega seotud mängus ning võita seejärel auhindu Chipsters, Flint ja Nature Addicts poolt. Kõikidele tagasiside andjatele oli meil pakkuda üks kosutav For Me.
Tagasiside oli hea – kiideti ürituse korraldust ning riiete väljapanekut, mängu läbiviimist, eelnevat turundust, reklaami ja Facebooki ürituse ülesehitust.
,,Jäin rahule sellega, et info liikus, alati olid meeldetuletused läbi meili ning teadsin täpselt, kuhu ja millal minna, kuidas riiete toomise/võtmise protsessid käivad,“ märkis üks osaleja.
Kõige eredamalt tulid välja 2 mõtet: üritus ületas inimeste ootusi ning paljud olid arvamusel, et on nii tore, et keegi sellist üritust korraldab!
Väike samm – suur mõju
Korraldajad innustasid ülikoolis ringi liikudes inimesi vastama interaktiivsele küsitlusele, mis paneb mõtlema, annab uusi teadmisi ning aitab mõista, kuidas on väikestel valikutel suur mõju. Auhinnad ja tubli teavitustöö tõid üle ootuste palju vastajaid. „Tänaseks oleme saanud kokku ligikaudu 600 vastajat, mis on kuus korda rohkem kui meie esialgne eesmärk – tulemusega oleme väga rahul,“ ütlevad korraldajad.