SA Tallinna Tehnikaülikooli Arengufondi kevadise stipendiumivooru tulemused on teada. Tudengid saavad 18. mail toimuval aktusel ettevõtetelt 158 800 euro väärtuses stipendiume. Nimekirjaga saab tutvuda Arengufondi lehel.

Õpilased

Kokku laekus 641 avaldust. „Hea meel on tõdeda, et oleme jõudnud rohkemate noorteni. Unikaalseid avaldusi oli seekord lausa 335, mis on igati kena tulemus,“ rõõmustas Arengufondi juhataja Elinor Toming. Seekord pani õppimiseks mõeldud toetuse välja 38 ettevõtet. Esmakordselt sai üks tudeng kandideerida vaid kuni kolmele stipendiumile.

Stipendium on ettevõtetele hea võimalus tublidele tudengitele silma jääda: „Mõnikord algab koostöö peagi pärast stipendiumi väljaandmist, kuid on ka juhuseid, kus stipendiaat leiab tee ettevõtte juurde märksa hiljem,“ kõneles Elinor Toming, tänades kõiki kolleege ülikoolist stipendiumiinfo levitajaid ning ettevõtetest koostööpartnereid, kelle jaoks noorte areng ja nende toetamine sellel teekonnal on oluline.

Korduvalt on TalTechi tudengeid Arengufondi kaudu toetanud näiteks K-Projekt. „Insenerivaldkonna arendamiseks on vaja panustada töötajatesse, erialaliitudesse ja -organisatsioonidesse ning haridusse,“ tõi välja K-Projekt ASi tegevjuht Siim Rõõmus. „K-Projekt on seda teinud juba üle 30 aasta. Anname välja stipendiume, et suunata noori valima projekteerimise ja projektijuhtimise eriala, samuti soovime tublisid tudengeid nende erialavaliku eest tänada.“

Artec Design pani aga stipendiumi välja esmakordselt, seda selleks, et populariseerida elektroonikat ja riistvaralähedast tarkvaraarendust hõlmavaid erialasid ning toetada inseneride järelkasvu. „Konkursil osalenud kandidaadid olid suurepäraste hinnetega ja kõrgelt motiveeritud, kuid veelgi silmapaistvam oli nende pühendumus erialastele lisaprojektidele nagu FS Team Tallinn ja Robotiklubi ning eriala populariseerivatele tegevustele laiemalt,“ kiitis Artec Design tehnoloogiajuht Sander Suursalu.

Stipendiumiaktus toimub 18. mail kell 14 Tehnikaülikooli aulas. Seekordse aktusega ühendatakse ka koostööpartnerite tänuürituse traditsioon. Aktusel antakse kätte 2022. aastal ülikooli toetanud ettevõtetele tänuplaadid ja -tunnistused. Rohkem infot

Kõiki tudengeid oodatakse konkursi kohta tagasisidet andma – vastanute vahel läheb loosi kolm TalTechi T-särki.