Viljandist pärit Sten õpib Tallinna Tehnikaülikoolis teisel kursusel elektroenergeetikat ja mehhatroonikat. Vabal ajal osaleb ta inseneriteaduskonna üliõpilaskogu projektides: juhtis Insenerirebased Soojakus 2018 projekti ja osales aasta tudengitegu 2018 tiitliga tunnustatud ühisjõulupeo korraldamises.

Sten Siro

Miks sa just seda eriala õpid?

Tulin õppima mehhatroonikat, sest teadsin, et mulle meeldib füüsika kuid ei tahtnud saada õpetajaks ega teadlaseks. Otsisin füüsikale mingit rakendust ja mehhatroonika tundus täpselt õige valik.

Räägi oma kõige ägedamast leiutisest.

Ma ei ole veel midagi „leiutanud“, aga mul on käsil projekt, kus ehitan LED pirnile süsteemi, et see läheks põlema käteplaksu peale.

Mis on peamine energiaallikas 20 aasta pärast autodel, kodusoojal, laelambil?

Tulevikus võiks energiaallikas autodel olla elekter. Laelampi toita ja kodusooja anda võiks elekter, mis on toodetud taastuvast energiast ja Prantsusmaal praegu valmivas ITER fusiooni põhimõttel töötavas tuumajaamas.

Üks fun fact, mida sa enne ülikoolis õppimist ei teadnud.

Ma ei teadnud, et Eestis on nii palju aktiivseid noori insenere.

Millistest allikatest saame energiat aastal 2050? Kas juhtmevaba elektrivarustus on võimalik? Kuidas ehitada drooni, mis kannaks inimest? Kui jälgid huviga uudiseid lausa uskumatutena tunduvatest nutilahendustest, siis võib elektroenergeetika ja mehhatroonika eriala olla sinu jaoks õige valik. Loe rohkem: www.taltech.ee/elektroenergeetika