Tallinna Tehnikaülikooli Arengufondi kevadine stipendiumikonkurss on taas käimas. Sel korral on esmaskordselt stipendiumi välja pannud Orlen Eesti. Arengufondi juhataja Elinor Toming uuris ettevõttelt, miks nad on otsustanud just nüüd TalTechi tudengeid stipendiumitega toetada ja milliseid üliõpilasi nad kandideerima ootavad. Küsimustele vastas juhatuse liige Waldemar Król.

Waldemar Król

Mis ettevõte on Orlen Eesti ja milliseid teenuseid te pakute?

PKN Orlen Capital Group on Kesk-Euroopas ja Kanadas tegutsev integreeritud kommunaalteenuste ettevõte. Pakume elektri-, gaasi- ja kütuseteenuseid rohkem kui sajale miljonile kliendile ning meie nüüdisaegseid tooteid müüakse rohkem 90 riigis kõigil kuuel mandril. PKN Orlen on suurim ettevõte Kesk- ja Ida-Euroopas, kuuludes Fortune Global 500 ettevõtete hulka. Oleme ka suurimad kütusetarnijad Eestis. Otsime aktiivselt uusi inimesi, kes siseneksid uude tegevusvaldkonda.

Orlen jagab esmakordselt stipendiume. Miks just nüüd ja mis on selle taga peituv suurem eesmärk?

Eelmisel aastal läbis kontsern metamorfoosi, et toime tulla kiiresti muutuva maailma katsumustega. Me soovime luua parema seose tudengite ja noortega. Meie prioriteet on kõigi tegevusharude jätkusuutlik areng, mis meie jaoks tähendab muret tulevaste põlvkondade pärast. Soovime paremini mõista peatsete tarbijate vajadusi. Omistame võrdset tähtsust oma ettevõtte kasvatamisele ja sponsorlusele, stipendiumitele, brändi loomisele ja ettevõtte ühiskondliku vastutusega seotud tegevustele. Meie juhtlause on „Tulevikku toites“ („Fueling the Future“) ja me soovime südamest, et teeksime seda tulevastele põlvkondadele ja nendega koos. Orleni kontsern on juba pikalt väljastanud stipendiume neile, kes soovivad maailma muuta – nüüd teeme seda ka Eestis.

Milliseid üliõpilasi ootate stipendiumitele kandideerima?

Kandidaadil peaks olema aktiivne ellusuhtumine, ta peaks olema entusiastlik oma eriala suhtes ja tal võiks olla ambitsioonikust saada oma ala tippspetsialistiks.

Meie põhieesmärk on toetada pühendunud, andekaid ja ambitsioonikaid üliõpilasi, kes soovivad arendada uudseid lahendusi keemia, uue liikuvuse, vesiniku, energia ja taaskasutuse valdkondades ning välja töötada keskkonnasõbralikke biokütuseid ja biokomponente.

Mida soovitate tudengitele, kes mõtlevad kandideerimisele?

Orleni stipendium võib avada karjääriuksi enamikus siinse piirkonna energia- ja kütusesektori ettevõtetes, muu hulgas Capital Groupi allüksustes. Loomulik järgmine samm oleks praktikakoht Orlen Eestis või ühes meie rafineerimistehastest Leedus, Poolas või Tšehhis.

Kas jagaksite mõnda ägedat fakti Orlen Eesti ja selle meeskonna kohta?

Kas teate, millistest sõnadest on Orleni nimi kombineeritud?

Vastus: Orlen on kombinatsioon kahest poolakeelsest sõnast: „ORZEŁ“ („kotkas“) ja „ENERGIA“ („energia“).

Orlen Eesti meeskond on väike, kuid võimas. Statistiliselt teenisime 2022. aastal iga töötaja kohta 120 miljonit eurot tulu. See on võimalik ainult tänu sellele, et oleme täiuslik segu täiesti erinevatest iseloomudest ja suhtumistest, millega suudame tule ja vee omavahel lepitada. Saavutame edu seeläbi, et meil on meeskonnas ettevõttega äsja liitunud inimesi ja ka neid, kes on Orlenis töötanud viimased 15 aastat.

Meie kaheksaliikmeline meeskond räägib kuut erinevat keelt.

Meie seast leiate tõelise vegani ja reisientusiasti, adrenaliini- ja jõusaalisõltlase, tangotantsija/sukelduja, koeraga jalutamise tšempioni, endise vetelpäästja, klassikaliste autode austaja ja Lego jedi rüütli, sportmootorrataste fänni ja vääriskivide eksperdi, bituumeni asjatundja ja innuka matkaautoga reisija.

Arengufondi stipendiumitele saab kandideerida 26. märtsini 2023. Lisainfo ja kandideerimine