Jaanuari viimane nädalavahetus oli paljudel meie tudengitel, töötajatel, õppejõududel ja ka rektoraadi liikmetel juba kuid kalendris ära märgitud. Põhjus, miks 110 ülikooli aktiivsemat inimest viibisid linnakust eemal: 13 Eesti kõrgkooli esindajad kogunesid Käärikule, et osaleda seitsmendat korda Üliõpilaste Talimängudel.
Anna Suzdalev, üliõpilasesinduse juhatuse liige tudengielu valdkonnas | Fotod: @d0nkzzz, #MerilinKask
Üritust korraldab Eesti Akadeemiline Spordiliit ning kolme päeva jooksul on võimalik osaleda ligi 20 talvisel spordi- ja meelelahutusalal. Võistlused on väga mitmekülgsed ja enda oskusi saab proovida nii individuaal- kui ka meeskonnaaladel. Talimängude kõige populaarsemad alad on lestajooks, mälumäng, talivõrkpall, ree lükkamine ja lumesõda. Ja kuidas siis TalTechil Talimängudel seekord läks?
27. jaanuari varahommikul alustati sõitu Kääriku spordikeskusse. Üritus algas traditsioonilise rongkäigu ja avatseremooniaga, kus tipikad olid juba kaugelt äratuntavad oma rõõmsate roosade tutimütsidega.
Seejärel tehti teatavaks, et meie ülikooli vilistlaskogu pani välja 2 x 500 euro suuruse auhinna TalTechi kõige aktiivsematele osalejatele. Loosis osalemiseks pidi läbima vähemalt kaheksa võistlusala. Selline auhinnafond pani meie tudengite silmad särama, sest osavõtjate arv oli juba ürituse esimesest hetkest uskumatult suur. Esimesel päeval toimusid teatejooks, rektorite, õppejõudude ja maskottide võistlus, lestajooks, talijalgpall, ERGO jooks, käpikukorvpall, mälumäng, teatesprint, beach-ball ja mudamaadlus.
Sel ajal, kui tublid osalejad Käärikul sporti tegid, startis Tallinnast Tipikate Rattamatkaklubi, kes toob igal aastal jalgratastega kohale meie ülikooli lipu. Ratturid jõudsid Käärikule enne viimase võistluse algust, milleks oli mudamaadlus. See on läbi aastate olnud Talimängude kõige populaarsem ala ning kõigi huviliste mahutamiseks pannakse üles isegi tribüünid. Meeste mudamaadluses sai TalTechi rahvusvaheline tudeng Simone Ingrassia teise koha ning üllatusena said osalejad näha naiste mudamaadluses TalTechi vilistlasliikumise peaspetsialisti Reet Pärgmäed.
Alates esimese ala stardipaugust kuni mudamaadluse lõpuni oli näha meie ülikooli õppejõude, töötajaid ja rektoraati kaasa elamas või ise tublisti kaasa tegemas. Esimese päeva lõpuks saavutas TalTech 10 poodiumikohta, neist kolm esikohad.
Kuigi paljude tudengite jaoks kestsid pidu ja seiklused pea terve öö, olid järgmisel hommikul kell 10 kõik valmis järgmist spordirohket päeva alustama. Teisel päeval oli võistluskavas lumesõda, kummikuhoki, rahavise, suusasprint, taliujumine, pokker, suusadisk, talivõrkpall, reelükkamine ja GIN-pong.
Traditsiooniliselt kuulutatakse Talimängudel välja kõige aktiivsem ja kõige paremaid tulemusi saavutanud ülikool, kellele antakse ka vastav karikas. Aktiivsuskarika peale võistlevad peamiselt väiksemad ülikoolid, sest seal arvestatakse kogu ülikooli õpilaste arvu peamise koefitsiendina. Tulemuskarika peale aga on enamasti konkureerinud TalTech ja Tartu Ülikool, nii ka sellel aastal. Punktivahe kahe ülikooli vahel oli kohati vaid 0,5 punkti ning lõpuks otsustas võitja poodiumikohtade arv.
Kokku sai TalTech 18 poodiumikohta, millest kuus I kohta, viis II kohta ja seitse III kohta. Igal aastal valivad kõrgkoolide esindajad välja enda kooli kõige väärtuslikuma osaleja. TalTechist sai selle tiitli mereakadeemia tudeng Karel-Sander Kljuzin, kes jõudis poodiumile lausa kuuel korral. Ja lõpuks jõudiski kätte aeg, et autasustada aktiivsusarvestuse ja tulemusarvestuse võitjaid. Aktiivsusarvestuses sai TalTech 3. koha. Meie tudengid osalesid erinevatel aladel kokku 453 korda, mis on 60 võrra rohkem kui eelmistel Talimängudel. Tulemusarvestuses sai TalTech 2. koha, kaotades Tartu Ülikoolile vaid 12,5 punktiga.
Vaatamata teisele kohale olid TalTechi tudengid õnnelikud, et nad said enne semestri algust sporti ja meelelahutust nautida. Üks asi on kindel – kes Talimängudel pole käinud, on jäänud ilma ühest suuremast Eesti kõrgkoolide vahelisest üritusest eales.
Lõpetuseks tahame üliõpilasesindusena tänada meie aktiivseid töötajaid, õppejõude ja rektoraati, kes tulid oma tudengitele Talimängudele kaasa elama. Kindel on see, et meil on nii kõige aktiivsemad tudengid kui ka kõige aktiivsemad ja toetavamad töötajad. Aitäh teile kõigile ja äkki pärast selle artikli lugemist saab öelda, et kohtume sinuga juba järgmistel Talimängudel?