Purjetamine on keskkonnasõbralik tegevus. Paljude noorte jaoks on purjeregatil osalemine aga tõeliselt elumuutev seiklus. 11.-14. juulil äratavad enam kui kuuskümmend suurt purjelaeva Tallinna lahe ja pealinna merepiiri ellu, tuues kokku üle tuhande viiesaja purjetamisõpilase kuueteistkümnest erinevast riigist. Tall Ships Races (TSR) purjeõpperegatt on erakordne merepidu - see on merepärandi, keskkonnasäästlikkuse ja noorte isikliku arengu tähistamine. Siin omandatakse praktilisi purjetamisoskusi, õpitakse meeskonnatöö olemust ja luuakse eluaegseid sõprussuhteid.

Tall Ships Races: Unustamatu seiklus
TSR regatt on osalejate jaoks palju enamat, kui lihtsalt sportlik väljakutse. See on võimalus astuda välja oma mugavustsoonist ja ennast unikaalses keskkonnas proovile panna. Üks purjeõppur, kes osaleb sel aastal juba neljandat korda, märkis: "Kuigi Tall Ships Races ei pruugi õpetada kõiki purjetamise aspekte, on see sügavalt sotsiaalne üritus, mis soodustab isiklikku arengut ja sotsiaalsust." Teine üliõpilane meenutas oma meeldejäävaimat purjetamiskogemust purjeõppejahil St.Iv TSR etapil Atlandi ookeanil Cadizist A Coruñasse: "See teekond jättis mulle nii sügava mulje, et otsustasin Mereakadeemiasse õppima tulla, et tugevdada oma sidet merega," sõnas ta. "TSR regatt on rohkem kui lihtsalt võistlus; see on unustamatu seiklus, mis jääb osalejatele alatiseks meelde," ütles kolmas osaleja.
Eesti Mereakadeemia direktor Roomet Leiger lisas: "Inimkond on purjede all üle merede seilanud aegade algusest peale, avastades nii uusi maid ja rahvaid. Minu jaoks tähendavad meri ja purjetamine ennekõike piiritu vabaduse tunnet."
Tall Ships Races: Keskkonda hoidev
TSR Tallinn purjeõpperegatt toetab keskkonnasäästlikkust, rakendades kogu neljapäevase sündmuse jooksul keskkonnasõbralikke tavasid. Näiteks kasutatakse sadamate kauplemis- ja söögialadel ainult korduvkasutatavaid nõusid. Lisaks rõhutab selline keskkonnateadlikkus regati põhiväärtusi, peegeldades purjetamise kui loodussõbraliku spordiala olemust.
Purjetamine tugineb tuule jõule, muutes selle üheks säästvaimaks transpordi-, spordi- ja vaba aja veetmise vormiks. Erinevalt mootoriga alustest ei tekita purjekad heitmeid ja nende mõju mere ökosüsteemidele on minimaalne. See muudab purjetamise ideaalseks tegevuseks neile, kes soovivad nautida looduse ilu ilma seda kahjustamata.
Mereakadeemia tudengid asuvad võistlustulle 14. juulil kell 12.00, mil Tallinna lahel toimub suur mereparaad. Paraad stardib Lennusadamast ning toob merele korraga üle 100 purjelaeva.
Sündmuse atmosfäär, ühtehoidev seltskond ning päikeseloojangud avamerel seilates loovad unustamatu elamuse, mida mujalt naljalt ei saa. Mereakadeemiale kuuluv avamerejaht Tuulelind on Tall Ships Races regatil osalenud alates 2017. aastast ning on D-klassis kaks aastat järjest ka esikoha saavutanud.

Kas nad võidutsevad ka sel aastal?!
Ela regatile kaasa mereakadeemia Instagrami story´de kaudu ja saa osa EMERA tudengite vahetutest emotsioonidest, mida nad võistlustiimi liikmetena kogevad.