Tallinna Tehnikaülikool käivitas esmakordselt rahvusvahelise Digiriigi mikrokraadiprogrammi, mis annab esindusliku ülevaate e-valitsemisest, digiriigist ning nendest tulenevate muutuste tegemisest. Programmis osalemiseks on 15 stipendiumit õppuritele Armeeniast, Gruusiast, Keeniast ja Moldovast.

Programmi juhtivlektori, professor Ingrid Pappeli sõnul tutvustab programm e-valitsemise põhimõtteid ja keskendub digiriigi kõige olulisematele komponentidele: avalikud teenused ja nende digitaliseerimine, õigusraamistik, koosvõime, identiteet ja muutuste juhtimine digitaalsele valitsemisele üleminekul. „Osalejad saavad ülevaate teenuse planeerimisest, rakendamisest ja kasutamisest avalikus sektoris ning kuidas luua avaliku sektori asutuste vahel digitaalne kommunikatsioon ja paberivaba asjaajamine,“ lisas Pappel.
Programmi lõviosa moodustab iseseisev veebipõhine õpe, millele lisanduvad sessioonid lektorite ja ekspertidega. Programmi läbimiseks peab läbima e-õppe materjalid, sooritama kodutööd ja esitlema projekti oma konkreetse digiriigi lahenduse põhjal. Esitlusi hindavad ja annavad tagasisidet Eesti digiriigi eksperdid.
Stipendiaatide õppe lõpetab veebruaris toimuv 5-päevane talvekool Eestis, mille käigus tutvuvad osalejad kohapeal Eesti digitaristu ja parimate praktikatega. Programmi läbinutele antud teoreetilised ja praktilised teadmised Eesti ja teiste riikide kogemustest lubavad neil juhtida digiriigi projekte ja lahendada erinevaid ülesandeid.
Programmis on 15 stipendiumikohta Armeenia, Gruusia, Keenia ja Moldova tudengitele. Projekti toetab ESTDEV - Eesti Rahvusvahelise Arengukoostöö Keskus. Digiriigi mikrokraadiprogrammi korraldavad Tallinna Tehnikaülikooli tarkvarateaduste instituut ja avatud ülikool.
Kontakt: Tallinna Tehnikaülikooli avatud ülikool, tel. 620 3943, e-post summerschools@taltech.ee