MIRKOst leiab nüüd koju kullerdamiseks või pakiautomaati tellimiseks laias valikus tehnika- ja teaduskirjandust, koos teiste Eesti raamatukogude kogudega leiab MIRKO ühiselt riiulilt juba 2,2 miljonit trükitud raamatut.

„Meil on hea meel, et MIRKO paberraamatute laenutuskeskkonnaga liitumine võimaldab meil teadus- ja tehnikaalast kirjandust veel rohkemate inimesteni viia,“ kõneles TalTechi raamatukogu teeninduskeskuse juhataja Maris Nool. „Juba on lugeja leidnud meie ülikooli õppevaldkondadele vastavat kirjandust, näiteks on laenatud „Mehaanikainseneri käsiraamatut“ ja mehhatroonika komponentide õpikut,“ lisas ta.

2022. aasta septembris avatud Minu Raamatukogu (MIRKO) on Eesti raamatukogude ühine raamaturiiul, kust saab lähimasse pakiautomaati või kulleriga koju tellida kuni 5 raamatut 21 päevaks. Pakisaatmise kulud tasub lugeja. Tähtaja saabumisel on võimalik tellimust pikendada kuni kaks korda.  Lisaks paberraamatutele võimaldab MIRKO laenutada e-väljaandeid: e-raamatuid, ajakirju, audioraamatuid.

Tehnikaülikooli raamatukogu liitis süsteemi eelkõige oma paberkandjal hoidlakogud ja ilukirjanduse kogu. Avariiulitel olevat uuemat teaduskirjandust saab leida e-kataloogist ESTER või sirvida raamatukogus kohapeal. TalTechi raamatukogu pakub võimalust ka soovitud teos mugavalt lähimasse pakiautomaati tellida või saada raamat kätte raamatukapist, mis asub Akadeemia tee 1 hoone välisukse kõrval. Raamatukogu tuhandeid e-raamatuid ja e-ajakirju koondab ja võimaldab teha ühisotsingut portaal PRIMO. Ülikooli liikmeskond saab e-väljaandeid lugeda ka kaugjuurdepääsu kaudu väljaspool ülikooli ja raamatukogu võrku.

Rohkem infot:
Maris Nool
TalTechi raamatukogu teeninduskeskuse juhataja ja MIRKO teenuse haldur
maris.nool@taltech.ee

MIRKO