Eesti valitsus ja Tallinna Tehnikaülikoolil teevad aktiivset koostööd Strathmore’i majandusteaduskonnaga (SBS). Selle üldeesmärk on edendada uut rahvusvahelist partnerlust digipöörde vallas Aafrikas. See on järg septembris toimunud endise presidendi Kersti Kaljulaidi Keenia visiidile.

E-valitsemise meeskond Keenias

Strathmore’i ülikool ja TalTechi ülikool korraldasid 15.–17. veebruaril 2022 kolmepäevase e-valitsemise ja digipöörde teemalise hariva praktilise töötoa, mis keskendus digipädevuste arendamisele, et suurendada Keenia e-valitsemise arengupotentsiaali.

Tallinna Tehnikaülikooli ja Eesti eksperdid ning teadlased jagasid Eesti digitaalse ühiskonna parimaid praktikaid. Koos Strathmore’i ülikooliga arutleti erinevate e-valitsemise juhtude üle.

TalTechist kuuluvad meeskonda Ingrid Pappel, Eric Jackson, Silvia Lips, Kedi Välba, Engel-Mari Mölder ja Tanel Kerikmäe, kes jagasid oma eksperditeadmisi ja algatasid arutelusid teemal, kuidas saaksime digipöörde valdkonnas teha suurepärast akadeemilist koostööd.