Tallinna Tehnikaülikooli esindajad arutlevad 2021. aasta Arvamusfestivalil mitmetes aruteludes ja erinevatel teemadel.

Arvamusfestival 2020

Reede 13.08

• Kell 12.00 – Kriitilised maavarad ja kriitilised küsimused. Osaleb TalTechi geoloogia instituudi mäenduse ja maavaratehnoloogia osakonna juhataja Veiko Karu (Maa ala)
  • Kell 14.00 – Emakakaelavähi sõeluuring - võimalus, mida peab kasutama. Osaleb TalTechi e-tervise programmijuht Kadi Lubi (Tervise tulevik)
  • Kell 14.00 – Kes mudeldab kriisiolukordi tulevikus? Osaleb Tallinna Tehnikaülikooli lektor Jüri Kurvits (Teadusala)
  • Kell 16.00 – HealthTech ja Eesti tervishoiuinnovatsioon. Arutelu juhib Dermtest tegevjuht ja TalTechi lektor Priit Kruus (Tervise tulevik)
  • Kell 16.00 – Kuidas tõlkida humanitaariat innovatsiooni keelde? Osaleb TalTechi professor Renno Veinthal (Teadusala)
  • Kell 18.00 – Estonia and Finland in common digital language space. Arutelu juhib Jaak Aaviksoo, arutluses osaleb TalTechi keeletehnoloog Tanel Alumäe (Naabersuhted)

Laupäev 14.08

• Kell 12.00 – Eestisse teaduste tegema. Miks ometi? Osaleb Tallinna Tehnikaülikooli teadusprorektor ja biorobootika professor Maarja Kruusmaa (Teadusala)
  • Kell 14.00 – Milliseid muutusi Euroopa vajab? Osaleb Tallinna Tehnikaülikooli teadusprorektor Maarja Kruusmaa (Festivaliklubi)
  • Kell 14.00 – Plast – kas 21. sajandil veel vajalik? Osaleb TalTechi materjali ja keskkonnatehnoloogia instituudi professor Andres Krumme (Maa ala)
  • Kell 14.00 – Keikkamajanduse perspektiividest. Osaleb TalTechi platvormitöö teadur Kaire Holts (Keeruline lihtsaks, lihtne põnevaks)
  • Kell 16.00 – Kuidas taltsutada ükssarvikuid? Kollektiivsete ettevõtmiste avastamata potentsiaal platvormimajanduses. Osaleb tulevikutöö uurija TalTechi Ragnar Nurkse instituudis Kaire Holts (Raha räägib?)
  • Kell 18.00 – Kuidas rohestada Eesti kõrgharidussüsteemi? Osaleb Tallinna Tehnikaülikooli rektor Tiit Land, arutelu juhib Tallinna Tehnikaülikooli uusettevõtluse juht Kaisa Hansen. (Hariduse ala)
  • Kell 18.00 – Tee toiduteadusest toidulauani. Osaleb TalTechi toidu- ja mikrobioomiteadlane Kaarel Adamberg (Teadusala)

Foto: Arvamusfestival