Tallinna Tehnikaülikool

Avatud ülikooli korraldatud arenguprogramm on suunatud regionaalhaigla juhtidele ja nende järelkasvule, kelle töö hõlmab valdkonna juhtimist, tegevuste planeerimist, analüüsimist ning üldist koordineerimist. Juhid tutvuvad majanduspoliitika ja tervishoiusüsteemi korraldusega, haigla ressursside juhtimisega ja arendavad juhtimis- ja eestvedamisalaseid oskuseid.

Avatud ülikooli projektijuhtide Maarja Tosso ja Berit Viikna sõnul saavad osalejad teadmisi digitaalse innovatsiooni hindamis- ja rahastamisprotsesside, haiglas kasutatavate infosüsteemide ning erinevate terviseandmete kasutamisvõimaluste kohta. „Koolitus pöörab tähelepanu ka juhi võimele innustada ja motiveerida ning töötajate koostöövõimele, mida toetab edukas sisekommunikatsioon.“ lisas Tosso.

haigla

Koolitusprogrammi on kaasatud viis e-meditsiini keskuse teadus-, arendus- ja õppetöös osalevat eksperti (Priit Kruus, Tanel Ross, Jaanus Pikani, Peeter Ross ning Janek Metsallik), kellel on märkimisväärne valdkonna edendamise ja e-tervise rakendamise kogemus. Janek Metsalliku sõnul jätavad küberturvalisus ja andmekaitse mulje keerukatest ning spetsiifilisi oskusi nõudvatest valdkondadest. „Ometi ei teki IT turvalisus maagiliselt lihtsalt IT turvajuhi kabinetis. Koolitusel arutame, millised mõisted ja kehtestatud reeglid aitavad küberturvalisust mõtestada. Samuti on oluline millised harjumused ja infoallikad suurendavad turvalisust iga töötaja tasandil ja kuidas hinnata turvalisuse taset oma asutuses.„ rääkis Metsallik.

TalTechi ärikorralduse instituudist on kaasatud arendusprogrammi läbiviimisse organisatsiooni ja juhtimise valdkonna spetsialistid Maris Zernand-Vilson, Liina Randmann, Aive Pevkur ja Mike Franz Wahl. Programmile annab olulise lisaväärtuse individuaalsed kootsingu sessioonid.

Arendusprogrammile paneb punkti visiit välisriigi haiglasse, mille käigus tutvutakse teiste oma ala spetsialistiga ning vahetatakse kogemusi.

Laeb infot...