Tallinna Tehnikaülikool

Tallinna Tehnikaülikoolis toimub seitsmendat aastat e-riigi suvekool, mis keskendub sel korral innovatsioonile ning ettevõtluse rollile. Eesti parimad digiriigi eksperdid jagavad EIT Digitali suvekooli raames 35le eri riikide tudengitele teadmisi e-riigi oluliste komponentide kohta ning kuidas tagada koostöövõime eri süsteemide ja teenuste vahel.

Täisdigitaalselt läbiviidavas suvekoolis töötavad kuus tudengitiimi valdkondlike kaasustega. E-riigi tehnoloogiad ja teenused õppekavajuhi, dotsent Ingrid Pappeli sõnul uurivad osalejad majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi välja pakutud chatboti teenuste omavahelist suhtlust, et pakkuda kodanikele teenuseid virtuaalsete assistentide abil. „Lisaks lahendavad tudengid sotsiaalvaldkonna püstitatud probleemi, kuidas on võimalik ennetada ja toime tulla dementse eaka lähikondsega või kuidas lahendada kindlustusettevõtte küsimust kahjukäsitluse protsessi eri etappide digitaliseerimisega,“ rääkis Pappel. Üks kaasustest on seotud kriisihalduse süsteemi arendusega, mis on koroonapandeemia valguses oluline teema. Kaasuste mentorid on Kristo Vaher (MKM), Rene Randver (SM), Kadri Kangro (Võrumaa arenduskeskus), Jaan Tulviste (TAI), Priit Pille (IIZI), Silvia Lips (Taltech) ja Keegan McBride (TalTech).

Digiriigi olulisi komponente ja andmeanalüütikat tutvustavad tudengitele eksperdid nagu Lauri Ilison ja Anna Lokhimovich. Õigusraamistiku kooskõlast digiriigis räägib Katrin Nyman-Metcalfe ning Eesti idufirmade maailma köögipoolt küberturvalisuse valdkonnas valgustab Marily Hendrikson. Interaktsiooni disainist, kasutatavusest, ligipääsetavusest, ümbritsevast ja üldlevinud andmetöötlusest ja interaktiivsete teenuste arendusest seletab tudengitele Ilja Šmorgun.

Kuidas tudengina ideest idufirmani jõuda, räägib värskelt e-Riigi tehnoloogiate ja teenuste magistrikraadi omandanud Eric Jackson ja kuidas tudengid oma ettevõtteni jõuaksid, õpetab Regina Erlenheim, kelle kursuse raames Eric esimese eduka ettevõtteni jõudis. Kuidas oma ideed investoritele atraktiivselt ja efektiivselt esitleda, õpetab Calum Cameron.

Kõikide tiimide formeerimisel on nõu ja jõuga abiks olnud Mats Soomre, kelle Belbini testi abil on kuus omavahel hea dünaamikaga tiimi moodustunud. Matsi sõnu peaksid kõik tiimid heade tulemusteni jõudma, kuna loodud tiimide isikukoosseis arvestab tudengite isikuomadustega, mis peaks ühtlustama ja abistama tiimiliikmete omavahelist suhtlust.

Reedel, 14. augustil saavad kõik meeskonnad oma kahenädalasi pingutusi demonstreerida žüriile.

EIT Digitali e-riigi suvekooli toimub koostöös TalTechi Avatud Ülikooli Maarja Tosso ja Berit Viikna koordineerimisel  ning e-Riigi tehnoloogiad ja teenused õppekavajuhi dotsent Ingrid Pappeli ja nooremteadur Markko Liutkeviciuse eestvedamisel ja juhendamisel.

Vaata TV6 uudist siit

Lisainfo: https://summerschool.eitdigital.eu/secure-e-governance/
Suvekooli galerii leiate siit

Laeb infot...