Tallinna Tehnikaülikool

Tänavuse koduse korvpallisuve üheks tippsündmuseks saab olema 10. juulil Tallinna Tehnikaülikooli Rauakooli parklas peetav 3×3 korvpalli suurüritus TalTech/Optibet Lite Quest 2021.

Turniirile registreerimine on avatud erinevates kategooriates ning maksimaalselt saab võistlusele peale 120 neljaliikmelist võistkonda ehk üksnes osalevate mängijate arv võib küündida pea 500-ni. Kutsetega eliitsarjas on auhind ülimalt magus, kui võitja pääseb FIBA challenger taseme turniirile.

TalTechi korvpalliklubi spordidirektor Gregor Arbet sõnas: “Turniiri idee tuli spordiklubi poolt, et saaksime olla pildis ka suvel. Minul tekkis võimalus selle korraldamine siduda oma FIBA TimeOut 2.0 programmiga. Kuna ülikool näitas üles suurt huvi, siis tekkiski mõte teha turniir suurelt ja võimsalt, et see jääks traditsiooniks pikkadeks aastateks. Eliitsarjas on oodata väga tugevat rahvuvahelist taset, kuna sinna pääseb ainult kutsetega ja võistkonnad valib välja Eesti 3×3 koondise peatreerner Siim Raudla.”

Hetkel on 12-st eliitmeeskonnast registreerunud üheksa ning lisaks Eesti koondisele, TalTechi oma tiimile, aastaid Eesti 3×3 etappidel kõrgeid kohti noolinud Kvartetile ja kodustel etappidel tänavu juba ennast heast küljest näidanud Treimixile on rahvusvahelist värvi andmas kaks Saksamaa ja Läti võistkonda ning Rootsi rahvuskoondis.

Esmakordselt peetakse ka eraldi sari üliõpilastele, kuhu pääseb kutsetega peale 12 tiimi ja kohale üritatakse meelitada tudengeid nii Eestist kui välismaalt.

TalTech/Optibet Lite Quest 2021 turniiri jaoks pannakse üles kuus spetsiaalset tänavakorvpalliväljakut ning koostöös Tallinna Tehnikaülikooliga pakutakse nii suurematele kui väiksematele pealtvaatajatele erinevaid tegevusi. Plaanis on kõik mängud nähtavaks teha ka telepildi vahendusel.

Tegevusi jagu nii väiksematele kui ka suurematele, kohtumiseni 10. juulil!

Lisainfot turniiri kohta ja registreerunud võistkondi näeb SIIT.

Laeb infot...