14. oktoobril toimus Pärnu Koidula Gümnaasiumis 12. klassidele Tallinna Tehnikaülikooli inspiratsioonipäev. Koolikoostöö peaspetsialist Helen Raja: „Kevadel on kooli lõpetamas üle 180 abituriendi ning inspiratsioonipäeva eesmärgiks oli läbi erinevate põnevate ettekannete ja töötubade tutvustada edasiõppimise võimalusi TalTechis. Mul on väga hea meel, et oma kogemusi olid jagamas ka Pärnu Koidula Gümnaasiumi vilistlased.“

Lisaks teaduskondade esindajatele tervitasid õpilasi inspireerivate motivatsiooniminutitega õppeprorektor Hendrik Voll ja avatud ülikooli juht Hanno Tomberg.

Inseneriteaduskond oli esindatud töötoa ja loenguga. Jürgen Tammepärg viis abiturientidele läbi põneva töötoa „Ehitusinsenerid sihivad tippu“, kus osalejatel tuli ehitada paberist kõrghoone makett. Loengus „Kaasaegne materjalitehnoloogia“ andis materjalitehnoloogia programmijuht ja vanemlektor Tiia Plamus ülevaate nii nutikatest, tarkadest ja funktsionaalsetest materjalidest kui ka jätkusuutlikest ning erinevatest biomaterjalidest. Samuti räägiti näiteks nii tarkadest rõivastest ja juhtivatest nanokiududest kui ka nn vegan-nahast ja bioplastidest.

Loodusteaduskonna infotunnis tutvustasid rakenduskeemia, toidu- ja geenitehnoloogia teise kursuse tudengid Anette Rallmann, Pille Leesmäe, Karl Buntsev, kes on ühtlasi ka Pärnu Koidula Gümnaasiumi vilistlased ning Katariina Kinnunen kõiki teaduskonna kolme eriala, mis teadust TalTechis tehakse ning mida oodata tudengielust.

IT kolledži turundusjuht Marje Meenov ja äriinfotehnoloogia teise kursuse tudeng, Pärnu Koidula Gümnaasiumi vilistlane Margareth Lasn tutvustasid teaduskonda ja bakalaureuseõppekavasid. Informaatika bakalaureuseõppekava programmijuht Ago Luberg pidas õpilastele põneva loengu teemal „Milleks õppida IT-d? Miks õppida TalTechi IT-teaduskonnas?“. Arutleti, miks (mitte) õppida IT-d? Miks peaksid (või ei peaks) valima just IT-õppekava? Ago Luberg rääkis projektipõhisest õppest ja peamistest õppeainetest, gümnaasiumiõpilastele suunatud programmeerimise algkursusest.

Eesti Mereakadeemia infotunnis „Tuleviku lainelööjad.“ tutvustas Eesti Mereakadeemia turundusspetsialist Kristi Treffner Eesti Mereakadeemia õppeprogramme ja Eesti Mereakadeemiat. Oma õppimiskogemusi jagasid laevajuhtimise teise kursuse tudeng ja Pärnu Koidula Gümnaasiumi vilistlane Andre Paimre, veeteede haldamise ja ohutuse korraldamise kolmanda kursuse tudeng Andriana Pikulova ja mereveonduse ja sadamatöö korraldamise kolmanda kursuse tudeng Säre Jaanson. Abiturientidele korraldati põnev mereteemaline viktoriin, mille käigus sai selgeks nii mõnigi põnev fakt merenduse kohta.

Majandusteaduskonna infotunnis „Suvepealinnast pealinna ja majandusteaduskonnast maailma!“ tutvustasid majandusteaduskonda turundusassistent, ärinduse teise kursuse tudeng Melody Nirk ja ärinduse teise kursuse tudeng, Pärnu Koidula Gümnaasiumi vilistlane Astrid Linder. Räägiti majandusteaduskonna õppeprogrammidest ja sisseastumistingimustest ning tudengielust ning milliseid võimalusi pakub erinevates projektides osalemine.

Kevadel loodame Pärnu Koidula Gümnaasiumi abituriente tervitada Tehnikaülikoolis kohapeal, kui toimub juba traditsiooniks kujunenud TalTechi külastus.